Spor

img

Aygün ÖZİPEK gazzetta9.com İçin Yazdı: FENERBAHÇE'YE "FENER OL" MALIYIZ

Aygün ÖZİPEK

Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu bir kez daha göstermiştir.,30 milyona yakın Fenerbahçe taraftarı, başta  3 Temmuz süreci olmak üzere takımına hep sahip çıkmış ve her ortamda takımının yanında yer almıştır.

100 küsur yıllık dev çınarın tek dostu sadece kendisidir. Fenerbahçe’nin Fenerbahçe’den başka dostu yoktur. Fenerbahçe’nin başarılı olmasını istemeyen, takımın büyümesini istemeyenlere karşı bu dev Çınar her zaman dik duruş sergilemiş ve asla kendinden taviz vermemiştir.

Bu sezon büyük umutlarla kurulan, ama saha içinde beklenen başarıyı elde edemeyen Sarı-Lacivertlilere,   milyonlarca taraftar son ana kadar destek olmuştur… Saha dışında taraftarın desteği ile tarihinin en kötü sezonunda Başkanına ve teknik kadroya sahip çıkan Fenerbahçe taraftarı Fener OL kampanyası için de gene elini cebini atmış takımına son ana kadar sahip çıkmıştır. Kimi SMS ile kimi de maddi olarak katkı sağlamıştır.

Fener OL projesinin hayata geçtiği ilk gün 15 milyon euro gibi bir rakamla takımına destek olan taraftar, son yapılan organizasyonlarla birlikte ayrıca TL cinsinden yaklaşık 50 milyon TL gibi bir rakamla takımına destek olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

31 Mayıs tarihine kadar 60 milyon euro gibi bir rakam barajına gelmek zorunda olan Sarı-Lacivertli camiada,  şu ana kadar 50 milyon dolar hibe, sponsorluk bazında 70 milyon euro gibi bir rakamı kendi kişisel hesabından veren Başkan Ali Koç gene elini cebine atarak takımını bu kötü durumdan kurtaracaktır.

Tarihinin en kötü sezonunu yaşanan ve tarihinde hiçbir başkana verilmeyen desteği alan  Sayın Ali Koç’u önümüzdeki sezon çok zor günler beklemektedir. Ve Başkan bunun farkındadır.

Fenerbahçe’ye geldiği ilk gün “size şampiyonluk sözü veremem ama sahada gururlanacağız bir takım sözü vereceğim” diyen Başkanın, saha içindeki tablodan memnun olmadığını her fırsatta canlı yayınlarda net bir şekilde itiraf ederken ne kadar üzüntülü olduğunu belirtmiştir.

Fenerbahçe’nin organize ettiği ve dünyada benzeri olmayan, ülkenin en büyük destek kampanyasına köstek olmak isteyen bazı taraftar gruplarının aksine, Beşiktaş ve Galatasaray taraftarı başta olmak üzere birçok takım taraftarı da bu zor günde Fenerbahçe’nin yanında yer almış ve maddi destek olmuştur.

Fenerbahçe’deki en büyük sıkıntı sezon başı yapılan 17 transferin hayal kırıklığı yaratması, camiada herkesi şoke ederken önümüzdeki sezon takımın baştan aşağı yenilenmesi de ayrı bir maddi külfet oluşturmaktadır.

30 milyona yakan Fenerbahçe taraftarının büyük desteği ile takımın başına gelen Ersun Yanal’ın yerinde başka dünyada ünlü bir teknik direktör bile getirilmiş olsa,  bu tablonun değişmeyeceğini herkes bilmektedir.  Sezon başı takımı kurmayan ama yapılan yanlış transferlerle sahada mücadele etmeye çalışan Sayın Yanal’a sonuna kadar destek olunmalıdır. Ersun Yanal Fenerbahçe için büyük bir şanstır. Zamanında Fenerbahçe’de büyük başarılar elde eden Sayın Yanal ile gene büyük başarılar gelecek ve tarihe geçecektir.  

Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon hem Başkan Ali Koç’u, hem de Ersun Yanal’ı zor günler beklemektedir. Geçtiğimiz sezon takımına Aziz Yıldırımdan dolayı destek vermeyen taraftar bu sezon 37 bin kişi ortalaması ile birlikte stadı doldurarak üzerine düşeni yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.

Fenerbahçe’ye her ortamda destek olan milyonlarca taraftar artık başarılı bir kadro ve şampiyonluk beklemektedir.

Artık gün Fener Ol’ma günüdür. Artık gün önümüzdeki sezon Şampiyonluk getirecek kadroyu kurma, şampiyonluklar görme günüdür. Kulübe büyük destek veren Sayın Ali Koç ve camia bu büyük başarıyı görmeyi hak etmektedir.

Teşekkürler 12 numara…

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..