Siyaset

img

Celal Eren ÇELİK Yazdı: SİZ KİMSİNİZ ARKADAŞ?

Celal Eren ÇELİK

Siz kimsiniz arkadaş, sahi kimsiniz?

Bu ülkede gazeteci dövdürten zihniyeti yeşerten, ana muhalefet partisi liderini linç etmeye kalkanların ellerini kollarını serbestçe dolaşmasını sağlayan, el öptüren "sizler" kimsiniz?

21.yüzyılda yasaklar ile gerçeklerin üzerine siyah bir perde çekebileceği aymazlığı ile ülkeyi her geçengün bir başka bir girdaba sürüklerken, insanları birbirine adeta düşman ederken kendileri zevk-i sefa içerisinde "paylaşmalık birikim" yapan siz kimsiniz?

Merak ediyorum arkadaş kimsiniz siz?

Bu memlekette gariban,emekli,emekçi eve ekmek götürmenin derdine düşmüş,ay sonunu getirene kadar bir kabustan diğerine uyanırken, sırça köşklerinde zevk-i sefadan hiç "uyanmayıp" memleketin yoksul ve yoksun insanına "Bir lokma bir hırka" edebiyatı yapaparken utanmayan zihiniyeti sahiplene  "sizler" kimsiniz?

Sizirlerimizi zorlayıp,sabrımızı deneyin diye mi yolladılar sizi başımıza arkadaş, her gün bir küfürü, her gün ayrı hakareti bu millete layık gören siz kimsiniz?

Mesela hiç mi tarih kitabı okumazsınız siz, hadi okumayı sevmezsiniz anladık da Akif'in "Geçmişten adam hisse kaparmış.../ Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? /"Tarih"i "tekerrür" diye tarif ediyorlar; /Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?" dizelerini de mi okumadınız?

Kimsiniz arkadaş söyleyin kimsiniz siz?  Bu milletin Ata'sına küfür edebilen,çiftçisinin anası ile zoru,gazetecisi ile derdi olan, "Fırat'ın kenarında kaybolan kuzunun hesabını soracakken", ortada ne nehir ne ırmak,ne kuzu bırakan, yeşerttiği kendi gönül ırmaklarını bile kuruttuğunu görmeyen hangi hırsınız,hangi kininiz sizin...

"Beyt'ül mal"ın "hassaslığı" ve kul hakkı üzerine ciltlerce kitap yazanlar mısınız siz, yoksa tarikatlara peşkeş çekilen, vakıflara bol kepçeden dağıtılan "Beyt'ül mal" size gelince "Şahsi mala" mı dönüşüveriyor? Kutsiyetten,maneviyatten dem vurup, "bir lokma bir hırka edebiyatı" yapan mısınız siz yoksa Ramazan ayını ağlak gözlelerle nakite çevirmenin uzmanları mısınız boy boy kanallarda?

Hangisisiniz arkadaş anlamadık,kafamız karıştı,bilemedik bakmayın kusurumuza...

Siz kimsiniz arkadaş söyleyin de bilelim...

Kendi vatandaşına vermediği hakları Suriyeli sığınmacılara veren, her yerde "milliyetçilik" nutukları atan mısınız sizler yoksa Habur'u,Oslo'yu,Dolmabahçe Mutabakatı'nı gözümze sokanlar mısınız?

Siz kimsiniz arkadaş anlamadık gitti...

Konuştuğunuzda "liyakat" diyen mi sizsiniz,sülalecek doldurulmadık bakanlık kadrosu bırakmayan mı? 

Özgürlük diye diye en büyük yatırımı yeni cezaevleri yapmak olanlar mısınız, basından anladığı hep övgü,siyasetten anladığı her zaman "Muhteşemsiniz efendim", Harun olmaktan kastı Karun olmak, mazlum olmaktan yakınırken zalim olan mısınız siz?

Yerli ve milliliği şiar edinenler mi yoksa Mısır'daki Rabia'yı diline dolarken, Rabia Naz'ın katledişini görmeyip vicdanını kör edenler misiniz?

Gönül işini nakit işine çevirenler misiniz ya da memleketin anası ile derdi olan iş adamlarının hamisi mi yoksa memleketin derdi ile hemhal olanlar mı?

Söylesenize  biz de bilelim hangisi sizsiniz hangi kılık gerçek elbiseniz,aynı bedende kaç "gömlek değiştirip" duruyorsunuz siz?

Biz bilemedik arkadaş, biz bilemedik, bilsek 17 senedir böyle olmazdık... Siz söyleyin o halde haydi...

Sahiden "SİZ KİMSİNİZ ARKADAŞ?"

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..