Siyaset

img

HANEFİ AVCI'DAN ŞOK AÇIKLAMALAR...

Eski emniyet müdürü ve Emniyet İstihbarat Daires Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı,HABERTÜRK kanalında Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu Nedir Ne Değildir programının son bölümünde yaptığı açıklamalar ile programa damga vurdu...

Programın konusu olan ERGENEKON ve BALYOZ kumpası ile ilgili olarak,bu davaların görüldüğü süreçte gerek medyada, gerek akademisyenler arasında bu davalara destek verenleri suçlamamak gerektiğini söyleyen ve kendisi de eski bir ERGENEKON DAVASI sanığıı olup hapis yatan Hanefi Avcı "Onlar bilmiyorlardı gerçekleri,o nedenle o zaman öyle tavır gösterdiler.Zaten pek çoğu zamanla fikir değiştirdi" şeklinde konuştu.

Programın diğer katılımcılarından Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener ile Prof.Dr.Ersan Şen ise Hanefi Avcı'nın bu sözlerine karşı çıkarak, tepki gösterdi.

Nedim Şener "Herkes herşeyi biliyordu.Hanefi Avcı bilmediği bir konuda konuşuyor" derken Prof.Dr.Ersan Şen ise daha sert bir çıkışla Hanefi Avcı'ya "Necip Hablemitoğlu'nun yazdıklarını siz göremiyor muydunuz İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı yapmış birisi olarak? Görmüş olmanız lazım zaten Emniyetten aldığı bilgileri yazmış" diye sorduğunda Avı şaşkınlık yaratan bir cevap verdi.

Avcı"Bazen görürsünüz ama suç unsuru oluşmadığı için müdahale edemezsiniz,hedefe oturtamazsınız" cevabını verinde Prof.Dr.Ersan Şen "Onlarda suç unsuru vardı.Terörle Mücadele Kanunu'nda boşluklar şimdi var o zamanlar yoktu.İsterseniz ayrıca konuşuruz" dedi.

Avcı'nın bu açıklamaları sosyal medyada da tepki topladı...

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..