Siyaset

img

AMERİKALI DOLAR MİLYARDERİNDEN "HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK" PAYLAŞIMI

CELAL EREN ÇELİK

ABD'nin son yıllarda en çok tartışılan isimlerinden ve yeni nesil teknoloji zenginlerinden birisi olan John McAfee sosyal medya mecrası Twitter'daki onaylı resmi hesabından yaptığı bir paylaşımla bu kez Türkiye'de gündeme gelecek gibi gözüküyor.

Ünlü ve "tartışmalı" milyarder resmi hesabından Türkçe yapmış olduğu #Herşeyçokgüzelolacak paylaşımı ile bir anda dikkatleri  kendisini takip eden Türklerin üzerine çekerken McAfee'nin paylaşımının altına yüzlerce yorum,beğeni ve RT geldi...

Ekrem İmamoğlu'nun YSK'nın seçimlerin yenilenmesi kararının ardından yenilenecek seçimler öncesindeki kampanyasının ana sloganı olan #Herşeyçokgüzeolacak şeklindeki paylaşımı McAfee'nin ne amaçla yaptığı ise net değil ve belirsizliğini koruyor ancak paylaşımın Türkçe yapılmış olması mesaj verilen yerin Türkiye olduğunu açıkça ortaya koyuyor...

McAfee'nin bu mesajı ile Türkiye kripto para pazarına girmeden önce tanınırlık sağlama amacında olabileceği yorumları da yapılırken İmamoğlu'nun kampanya ekibinin McAfee ile bir teması olup olmadığı bilinmiyor ve kampanya ekibinden bu konuda bir açıklama da yapılmadı.

Amerika'da gelişitirdiği Dünya'ca ünlü McAfee antivirüs yazılımı ile milyarlarca dolar kazanan ve son dönemde tüm yatırımlarını blockchain teknolojisi ve kripto para üzerine yapan ancak başı ABD yasaları ile dertte olduğu için açık denizde yatında ABD yasalarından kaçan John McAfee aynı zamanda 2020 Amerikan Başkanlık seçimlerinde ABD Başkanlığı için aday olduğunu açıklamıştı.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..