Siyaset

img

AÇIKLAMA

Sakarya ili Erenler Belediyesi'nin İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KAYIP ARAÇLARI EREDE ORTAYA ÇIKTI? başlıklı haberimize istinaden tarafımıza gönderdiği açıklama metni aşağıda eksiksiz biçimde yayınlanmıştır:

01.07.2019 tarihinde yayınlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş araçlarını konu edinen haberle ilgili açıklama

 

01.07.2019 tarihinde, gazeteci Celal Eren ÇELİK’in iddiasıyla ortaya çıkan haber içeriği yerel ve ulusal basında yer bulmuş, ve haber içeriğinde Belediyemizi zan altında bırakacak asılsız iddialara yer verilmiştir.

 

Öncelikle şunu belirtmek gerekir; haber içeriğinde yer alan Erenler Belediyesi Asfalt Şantiyesi adlı bir alan belediyemiz bünyesinde yer almamaktadır. Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyemiz bulunmaktadır. Başka bir belediyeye ait araç veya araçlar Erenler Belediyesi sınırları içerisinde, Erenler Belediyesi tarafından görevlendirilmemiştir, ayrıca başka bir belediyenin tarafımıza böyle bir talebi olmamıştır. Bu sebeple, şantiye sahamız içerisinde, habere konu edinilen video ve resimlerdeki hiçbir araç yer almamıştır.

 

Haber içeriğindeki iddialar ispata muhtaç durumdadır. Tümüyle asılsız içeriklerle dolu haberin, karalama ve iftira amacı taşıdığı düşünülmektedir. İlgili haberle ile ilgili tekzip yazısı yayınlanmasını talep etmekteyiz. Aksi halde; sorumlular hakkında Erenler Belediyesi adına hukuki yollardan her türlü hakkımızı arayacağımızı belirtiriz.

ERENLER BELEDİYESİ

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..