Özel Haber

img

YENİ PARTİDE "KAYSERİ SEFERBERLİĞİ"

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

AKP'den ayrılarak yeni bir parti kuracakları artık kesinlik kazanan Gül-Babacan ikilisi çalışmalarını hızlandırırken Ankara'da Çukurambar'da yapılan dar kapsamlı toplantıların yanı sıra yeni partinin kuruluş çalışmaları esnasında en hareketli olduğu il ise Abdullah Gül'ün memleketi olan Kayseri.

Kayseri adeta Gül-Babacan ikilisinin yeni siyasi partileri için "Merkez Üssü" konumunda...Bu endenle yeni partini kuruluş sürecinin hızlandığı şu günlerde Kayseri'de adeta Gül-Babacan ikilisi tarafından "seferberlik" ilan edildi.

Babacan'ın başında olacağı partinin perde arkasındaki "asli" ağır topu olan Abdullah Gül'ün Türk siyasetinde başarılı olmak isteyen bir partinin önce lider kadrosunun kendi seçim bölgesinde çok güçlü olması gereklililiğine dikkat çekerek Kayseri'ye büyük önem verdiği belirtiliyor.

KAYSERİ'DE İŞ ADAMLARI VE AKP TEŞKİLATLARI "HUZURA" ERİYOR...

Adının "HUZUR PARTİSİ" olması beklenen Gül-Babacan ikilisinin yeni partisi için Kayseri'de halen AKP teşkilatı içerisinde bulunan pek çok önemli isimle temasa geçildiği belirtiliyor.Bunun yanısıra özellikle son süreçte AKP'de yaşanan yönetimsel bozukluklardan ve MHP ile yapılan ittifaktan rahatsız olduğu ifade edilen Kayseri siyasetinin pek çok önemli AKP'li isminin yeni parti çalışmalarını yakından takip ettiği, bir kısmının ise gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek yeni partinin kuruluş çalışmalarında aktif biçimde çalışmaya başladıkları gelen bilgiler arasında.

Gül-Babacan ikilisinin kuracağı yeni partinin Kayseri'de ki kuruluş çalışmalarını ve parti için görüşülen kişilerin tespiti ve gerçekleştirilen görüşmeleri ise AKP eski Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz'in yürüttüğü belirtiliyor.Dengiz 15 Temmuz sonrasında FETÖ iddiası ile hakim karşısına çıkmış ancak beraat etmişti.

İŞ DÜNYASI İLE TEMASLAR HIZ KAZANDI

Abdullah Gül ile Ali Babacan için Kayseri sadece "siyasal" bir önem taşımıyor. İstanbul sermayesine alternatif olarak arkalarına Anadolu'nun büyük sermaye gruplarını da almak isteyen Gül-babacan ikilisi Anadoolu'daki büyük sermaye grupları bloğunu oluştururken de Kayseri'yi yeni siyasi partilerinin finans gücünün "Ana Taşıyıcı Kolonu" olarak görüyorlar.

Bu bağlamda yine Ömer Dengiz koordinatörlüğünde Kayseri'nin önde gelen pek çok iş adamı ile de görüşüldüğü, bu iş adamlarının bazılarının destek için açık söz verdiği, bazılarının ise AKP ile olan işleri nedeni ile "Açık destek" veremeyeceklerini ancak yeni partinin arkasında duracaklarını belirttikleri Kayseri kulislerinden Ankara kulislerine kadar sızmış durumda...

Önümüzdeki süreçte şu anda AKP'ye yakınlığı ile bilinen iş adamlarının yönetimde olduğu Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası gibi "kritik" kuruluşların seçilerinde de AKP ekibi ile Gül-Babacan,'a yakın iş adamlarının yönetim için karşı karşıya geleceği ifade ediliyor.

Kayseri için Ankara'da konuşulan bir başka iddia ise Gül-Babacan ikilisinin Kayseri yerel basını üzerindeki etkilerini arttırmak istedikleri yolunda.Bunun için Kayseri'de yeni bir yerel gazete,internet sitesi kurulması yahut var olan yerel medya kurumlarından "belirlenecek" olan bazılarının desteklenerek yeni partinin kuruluş sürecinde "etkin" biçimde kullanılması formülleri üzerinde durulduğu yine Ankara'daki kulislerde dillendirilen bir iddia...

BAĞEVİNDEKİ TOPLANTI

Öte yandan Kayseri'nin en etkin gazetelerinden Kayseri Deniz Postası Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Azim Deniz geçtiğimiz günlerde çok önemli bir kulis haberini okuyucuları ile paylaştı.

Kayseri Deniz Postası İmtiyaz Sahibi  gazeteci Azim Deniz  kısa süre önce Kayseri'de bir bağevinde kritik bir toplantı gerçekleştirildiğini ve bu toplantıya şu an AKP içerisinde yer alan ve AKP'den eski dönemlerde bakanlık da yapmış olan Kayserili bir ismin başkanlık ettiğini belirtitiği yazısında,toplantıya bazı eski milletvekilleri,bürokratlar ve iş adamlarının katıldığı ve yenipartinin Kayseri'deki yol haritası ve stratejisinin ele alındığı ifade etti.

Bu iddia Kayseri'de bomba etkisi yaratırken gazetta9.com olarak Ankara'da ulaşarak konu hakkında bilgisine aşvurduğumuz kaynaklar ise toplantıdan haberdar olduklarını belirterek doğruladılar.

Toplantıya başkanlık eden "eski AKP'li bakanın" ise Taner Yıldız yahut Mehmet Özhaseki olduğu belirtiliyor.Ancak yine gazzetta9.com'un kaynaklarından edindiği bilgiye göre Özhaseki'nin Kayseri'de AKP'ye yakın pek çok iş adamı ve şirket ile açık yahut gizli ortaklığı olması sebebi ile böyle bir hareket içerisinde yer almayacağı, "toplantıya başkanlık eden eski bakanın" geçmişten bu yana Babacan-Gül ikilisine yakınlığı ile bilinen eski Enerji Bakanı Taner Yıldız olmasının güçlü,ihtimal olduğu belirtiliyor.

 

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..