Özel Haber

img

YENİ PARTİ'YE HİSARCIKLIOĞLU ELİ Mİ DEĞDİ?

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşarak AKP,'den istifa etme ve yeni parti kurma kararını açıklayan Babacan'a Erdoğan'ın verdiği "Ümmeti parçalamaya hakkınız yok" cevabı çok tartışılmıştı.

Ankara kulislerinde Erdoğan'ın kararlılığını gördükten sonra "Partiyi kurmak için fazla da vakit kaybetmeyin" dediği Babacan'a öncelikle AKP ve ekonomi yönetiminde aktif görev almasını teklif ettiği ancak Babacan'ın bu teklifi geri çevirdiği de konuşulmuştu.

Erdoğan'ın Babacan ile birlikte hareket etmesi beklenen eski ekonomi bakanı Mehmet Şimşek'e de görev teklif ettiği ancak Şimşek'in de bu teklifi geri çevirdiği konuşulan bir başka gelişmeydi.

Erdoğan'ın ve AKP kurmaylarının "Halkta karşılığı yok" açıklamasını yapmasına rağmen Babacan liderliğinde kurulacak yeni partinin kurulmasınının önüne geçmek için son bir hamle daha yapacağı bilgisi Ankara kulislerine düştü.

Ankara kulislerine düşen bu bilgiye göre yakında gerçekleşmesi muhtemel kabine revizyonunda Ticaret Bakanı olacağı konuşulan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Gül-Babacan ekibi ile görüşerek Erdoğan ile Gül-Babacan ekibini uzlaştırmak için devreye girdiği ve bu bağlamda ilk toplantıların yapıldığı iddia edildi.

İddialara göre Kayserili olan ve yine Kayserili olan Abdullah Gül ile yakın ilişkileri bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,Erdoğan ile Gül-babacan ekibini uzlaştırmak ve yeni dönemde bölünmek yerine AKP'de  varolan sıkıntıları birlikte çözmek noktasında devreye girdi.

Hisarcıklıoğlu'nun, Gül-Babacan ikilisine şu an kuracakları partinin "Bir bölen" olacağını ve kurulacak parti nedeni ile AKP'nin TBMM'de yaşayacağı milletvekili kaybı ile birlikte yaşanacak sıkıntılar sonrası gündeme gelebilecek bir erken seçimin ülkeyi çok daha büyük bir krize sokacağını ve bunun sorumlusunun kendileri olacağını belirttiği ifade ediliyor.

Gül-Babacan ikilisinin ise Hisarcfıklıoğlu'nun bu teklifine soğuk baktıkları ve kendi yollarını çizme konusunda kararlı oldukları belirtilse de son günlerde medyaya da yansıyan "Yeni partinin kuruluşunun ertelendiği" şeklindeki haberlerin tam da iddia edilen Hisarcıklıoğlu-Gül-Babacan ekibi görüşmesinden sonraya denk düşmesi iddiaları daha da kuvvetlendiriyor...

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..