Özel Haber

img

CHP'Lİ ADAY ADAYI İLE İLGİLİ ŞOK İDDİA!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Son yerel seçimlerde Antalya'nın Kaş ilçesinde CHP'den belediye başkanı aday adayı olan ve hem Genel Merkez, hem de bazı Parti Meclisi üyelerine olan yakınlığı ile bilinen Av.Mustafa Yalçınkaya'nın ismi bu kez karıştığı bir "dolandırıcılık" iddiası ile gündemde...

İddialara göre Av.Mustafa Yalçınkaya parti üyesi Sinan Kaya'yı arsa alma vaadi ile 150 bin TL dolandırdı...

HER ŞEY OFİSTE GELEN BİR TELEFONLA BAŞLADI...

İddialara göre Sinan Kaya ile birlikte kendi ofisinde sohbet ederken Sinan Kaya'ya kardeşinden gelen telefonda Kaya'nın anne-ve babası için Şile'den bir arsa bakıldığı Kaya'ya haber verildi.

Bu telefon konuşmasına kulak misafiri olan Av.Mustafa  Yalçınkaya ise görüşmeden sonra bütçenin 150 bin TL olduğunu öğrenerek "Ben size bir iyilik yapayım.Boşverin Şile'yi,Kurtköy Göçbeyli Köyü'nden arsa alın" dedi ve bura bir arsa gösterebileceğini ifade etti.

 Birkaç gün sonra Av.Mustafa Yalçınkaya ile birlikte Kurtköy Göçbeyli köyüne giden Sinan Kaya burada yanlarına gelen köyün o dönem ki muhtarı ile tanıştırıldı ve muhtar da Sinan Kaya'ya "Bizim burada Mustafa Bey ile ortak çok yerimiz" var diyerek bir arazi gösterdi.

Araziyi beğenen Sinan Kaya'dan sonra araziyi Kaya'nın ailesinin diğer fertleri de görerek beğendi hatta 150 bin TL'lik bütçelerini aşarak kendilerine gösterilen yerin yanında bulunan yeri de satın almak istediklerini Av.Mustafa Yalçınkaya'ya ilettileri.

Mustafa Yalçınkaya yandaki araziyi Ünal Özbolat'a söz verdiğini veonu ikna etmesi gerektiğini bunun için kendisine 1-2 gün süre vermelerini istedi. Öte yandan "Size dostluk yapıyorum,Ünal Öbolat'a daha yüksek metrekare fiyatı vermiştim.Size verdiğim fiyatı da kimseye söylemeyin" diye sıkı tembihte bulundu.

Bunun ardından da ilk olarak anlaşılan 1 dönümlük arazi için 150 bin TL'yi elden istese de Sinan Kaya'nın banka transgferi yapacağını söylemesi üzerine yanında çalışan Gökhan Delen adına paranın yollanmasını istedi.

Sinan Kaya 150 bin TL'yi Gökhan Delen adına havale etti.

OLAYLAR KARIŞIYOR

Sinan Kaya ailesi için 1 dönümlük arazinin yanındaki bölümü de satın almak istediği için toplam kaç metrekare olduğunu ve  ne kadar daha ödeyeceğini sorduğunda Av.Mustafa Yalçınkaya arsaya kadastro getirerek ölçüm yaptıracağını söyledi ve 2 haftasonra arazinin toplamda 2350 m2 olduğunu ve ilk olarak 150 bin TL'den sattığı arsanın aynı metrekare fiyatından verebileceğini söyledi ve taraflar anlaştı.

Ancak Av.Mustafa Yalçınkaya şimdilik noterden satış vaadi verebileceğini,tapu devrini ise yılsonunda yapabileceğini ifade ederek buna gerekçe olarak ise arsaya kendi adına imar başvurusu yapmışolmasını gösterdi.

"ARSANIN ÖNÜNDEN İSKİ KANALI GEÇECEK BAŞKA YER VEREYİM" 

Ancak ne olduysa 1 hafta oldu...

Sinan Kaya'yı arayan Av.Mustafa Yalçınkaya satışını yaptığı ve 150 bin TL BEDELİNİ ALDIĞI  arsanın önünden İSKİ kanalının geçeceğini öğrendiğini ve bu nedenle bu arsanın "dosta gidecek bir arsa olmadığını" söyleyerek Sinan Kaya'ya kendilerine ait başka arsalar göstererek satışı için anlaşılan arsa yerine  ısrarla bu arsalardan birisini almasını istedi.,

Ancak Sinan Kaya önünden İSKİ arsası geçse de ilk gösterilen arsayı beğendiklerini ve istediklerini, bu mümkün değilse ödedikleri 150 bin TL'nin iade edilmesini istedi.

Ancak paranın iadesi istenmesine rağmen Av.Mustafa Yalçuınkaya parayı iade etmedi.

İşin peşine düşen Sinan Kaya ise kendisine Av.MustafaYalçınkaya ile birlikte "kendi yerimiz" diyerek arsayı satıp 150 bin TL'sinialan dönemin muhtarı ile konuştuğunda işin gerçek yüzünüanladı.

Zİra muhtar "Biz MustafaYalçınkaya ile emlak işi yapıyoruz.Size gösterdiğimiz arsalar bizim değildi.Başkasının arsasıydı.Biz onlardan satın alıp,size satacaktık"dedi.

Yani iddialara göre Av.Mustafa Kaya  Sinan Kaya'ya kendisinin olmayan bir arsayı 150 bin TL'ye satıp parasını almıştı. Üstelik Sinan Kaya arsanın gerçek sahibini bulduğunda şaşkınlığı iki kat arttı.

Arsanın sahibi arsayı sadece 60 bin liraya satın almıştı.Yani Av.Mustafa Yalçınkaya "Dostluk yapıp size ucuza veriyorum" dediği arsa için Sinan Kaya'dan gerçek ederinin 2,5 katı para almıştı.

İŞİN İÇİNE HATRI SAYILIR CHP'LİLER GİRİYOR

Sinan Kaya bütün bu olanlardan sonra Av.Mustafa Yalçınkaya'nın yakın olduğu ve kendisini de Yalçınkaya ile tanıştıran CHP'de halihazırda etkin konumda bulunan gerek genel merkezde gerekse Parti Meclisi'ndeki bazı isimlerle konuyu görüşmesine rağmen 150 bin TL'sini alamadı.

Konunun danışmanları vasıtası ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na kadar ulaştığı ifade ediliyor.

Ve son olarak Sinan Kaya isimli partilinin de konuyu yargıya taşıma kararı aldığı ifaade ediliyor.

"AV.MUSTAFA YALÇIN:KONUŞMAYACAĞIM,HABER YAPARSANIZ YASAL İŞLEM BAŞLATIRIM"

Kendisine hakkındaki iddiaları sormak üzere ulaştığımız Av.Mustafa Yalçın konu ile ilgili konuşmyacağını ifade ederken haber yapmamız halinde bizim hakkımızda da suç duyurusunda bulunacağını belirtti,sorularımızı ise yanıtsız bıraktı

   

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..