Özel Haber

img

ADİL ÖKSÜZ'ÜN 12 TEMMUZ BANKA EKSTRESİNDE NE VAR?

gazzetta9.com ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri İmamı" olduğu belirtilen ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesinin en kilit isimlerinden birisi olarak önce tutuklanan ancak aynı gece serbest bırakıldıkan sonra kayıplara karışan ve kendisinden bir daha haber alınamayan firari Adil Öksüz'ün darbe girişiminden hemen önce banka ekstrelerinde çarpıcı bir harcama kalemi olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görülen davalarda Ankara 4.Ağır Ceza Mahkemesince,Sincan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'nde gerçekleştirilen yargılamada FETÖ itirafçısı eski Foça Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğmiral Halil İbrahim Yıldız "tanık" sıfatı ile  verdiği ifadede darbe girişiminden önceki son toplantıların 15 Temmuzdan yaklaşık 1 hafta önce Ankara Çayyolu'nda bir villada yapıldığını belirtmiş ve o toplantılarda Adil Öksüz'ün de katıldığını belirtmişti...

DARBEDEN 3 GÜN ÖNCE EKSTREDE DİKKAT ÇEKEN HARCAMA

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı için hazırlanan bilirkişi raporunda Adil Öksüz'ün darbeden önce Ankara'da Çayyolu'nda yapılan son toplantıdan hemen sonraya denk gelen 12 Temmuz tarihinde Bank Asya ekstresinde yaklaşık 12 bin 300 TL'lik bir THY bilet harcaması göründüğü belirtildi.

THY'den yapılan bu harcamanın yurtiçi bir uçuş için yapılamayacağı ve tarih olarak da darbe girişiminden hemen öncesine denk düşmesi nedeni ile Adil Öksüz'ün darbeden hemen önce 12 Temmuz'da ABD'ye Pensilvanya'ya giderek darbe girişimi için son talimatları alıp Türkiye'ye dönüş yaptığı değerlendiriliyor.

AYNI BİLİRKİŞİ RAPORUNDA ÖKSÜZ'ÜN PARA TRANSFERLERİ DE VAR...

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı için hazırlanan bilirkişi raporunda Adil Öksüz'ün FETÖ ile irtibatlı pek çok kişi ve kuruluşun hesabına 2015-2016 yılları arasında 587 bin TL ve 118 bin Dolar tutarında para transeri gerçekleştirdiği belirtilerek, "Br öğretim üyesine göre hesabına yatan miktarın yüksek olması dikkat çekicidir" ifadeleri kullanıldı.

 

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..