Siyaset

img

İBB'DE "ERDOĞAN TORPİLLİ" ATAMA MI GELİYOR?

İstanbul Belediyesi'nde yapılan atamalar ve görevlendirmeler tartışılmaya devam ederken ortaya atılan bişr iddia yine pek çok tartışmayı da beraberinde getirecek gibi gözüküyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Avrupa Yakası İtfaiye Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mehmet Sümeli'nin,terfi ettirilerek İtfaiye Daire Başkanlığı Merkez İtfaiye Müdürlüğü görevine atanacağı iddia edildi...

ŞİMDİKİ MÜDÜRÜNE "CUNTACI "DEMİŞTİ

Mehmet Sümeli isminin en önemli özelliği ise Emine Erdoğan'ın akrabası olarak bilinmesi.

Öte yandan Sümeli, yerel seçimlerde CHP Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olan ancak seçimi kaybeden Remzi Albayrak hakkında da "cuntacı" ifadelerini kullanığı belirtiliyor.

Yine Mehmet Sümeli için "PKK sempatizanlarından" ekip kurmaya çalıştığı yönünde iddialar mevcut ve bu iddcialar sosyal medyaya da yansıdı.

"CUNTACI" DEDİĞİ İSİM AMİRİ OLACAK

Yerel seçimlerin ardından CHP'den Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olup seçimi kaybeden Remzi Albayrak İtfaiye Daire Başkanı olarak atanmıştı.

İddialar doğru çıkar ve Mehmet Sümeli  İtfaiye Daire Başkanlığı Merkez İtfaiye Müdürlüğü'ne İBB'de "Cuntacı" dediği Remzi Albayrak'tan sonraki en yetkili 2 numaralı bürokrat olacak.

Öte yandan İstanbul Belediyesi itfaiye biriminde çalışan pek çok bürokratın bu atama ihtimalinden çok rahatsız olduğu hatta bu atama gerçekleşirse işi bırakmayı düşünen personellerin bulunduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde de Ufuk Uras'ın eşi olan ve sözde Ermeni Soykırımı'nı destekleyip,TSK'nın Barış Pınarı operasyonunu şiddetle eleştiren açıklamalar yapan Zeynep Tanbay İBB'ye "Profesyonel danışmanlık" hizmeti vermeye başlamış ve bu görevlendirme de ciddi tepkilere yol açmıştı...

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..