Özel Haber

img

TÜRKEN VAKFI YÖNETİCİSİNİN "ENTERESAN" YETEV BAĞLANTISI

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

KIZILAY-ENSAR VAKFI veTÜRKEN VAKFI arasında yaşandığı ortaya çıkan "Bağış aktarımı" skandalı Türkiye'de gündemin en önemli konularından bir tanesi olmaya devam ederken bu kez ENSAR VAKFI'nın KIZILAY'dan gelen bağış paralarını aktardığını açıkladığı ABD merkezli TÜRKEN VAKFI ile ilgili "enteresan" bir gerçek ortaya çıktı.

Bu enteresan gelişme ise TÜRKEN VAKFI ile birlikte, TÜRGEV ve Yeni Türkiye Eğitim Vakfı'nı da içerisine almaktavemerkzinde TÜRKEN VAKFI Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Bacacı bulunmakta...

BİLAL ERDOĞAN'DAN BİR VAKIF DAHA...

Özellikle TÜRGEV ve TÜGVA gibi "eğitim" alanında faaliyet gösteren vakıflardaki Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Mütevevelli heyetlerinde yer alması ile dikkat çeken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın öncülüğünde kısa süre önce yine eğitim alanında faaliyetgöstermek üzere bir vakıf daha kuruldu.

Bu vakfın ismi ise Yeni Türkiye Eğitim Vakfı olarak belirlendi.Mütevelli Heyti Başkanlığını Bilal Erdoğan'ın üstlendiği vakfın mütevelli heyetinde bir isim ise dikkat çekmekte:CEM OCAKCI... 

Cem Ocakçı'nın tam ismi Hikmet Cem Ocakçı ve Ocakcı aynı zamanda eğitim sektöründe faaliyetlerde bulunmuş,çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyesi olmuş bir isim.

Aynı zamanda halihazırda YENİ TÜRKİYE EĞİTİM VAKFI bünyesindeki YENİDOĞU EĞİTİM KURUMLARI'nın başındaki isim.

TÜRKEN YÖNETİM KURULU ÜYESİ İLE YETEV  YÖNETİM KURULU ÜYESİ ORTAK!

İstanbul Ticaret Odası'na 1036175 oda sicil numarası ile kayd olmuş,oda kayıt tarihi 15/08/2016 olan bir şirket  var:BSO EĞİTİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ

Bu şirketin "eski yönetim kurulu" üyesi olan 2 isim ise oldukça ilginç...

Zira bu 2 isimden birisi Bilal Erdoğan'ın Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV)'in mütevelli kurulu üyesi Hikmet Cem Ocakcı, diğeri ise ENSAR VAKFI'nın KIZILAY bağışlarını aktardığı TÜRKEN VAKFI'nın yönetim kurulu üyesi Halil İbrahim Bacacı!

Yani TÜRKEN VAKFI yönetim kurulu üyesi ile YETEV Mütevelli Heyet üyesi ortak...

YETEV'İN "KRİTİK" TARAFI

Burada önemli olan nokta ise şu: ABD Merkezli TÜRKEN VAKFI, ENSAR VAKFI ile TÜRGEV'in ortaklaşa kurdukları bir vakıf ve en büyük bağışlarını da bu 2 "kurucu" vakıftan almakta.

Bilal Erdoğan'ın Mütevelli Heyet Başkanı ve kurucusu olduğu Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) ise kuruluş kararında çok "kritik" bir husus var: YETEV faaliyetlerine son verecek olursa tüm menkul ve gayrimenkulleri yine Bilal Erdoğan'ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu bir diğer yandaş vakıf olan TÜGVA'yadevretmek üzere kurulmuş durumda.

Yani YETEV faaliyetlerini sonlandırırsa okulun bünyesindeki menkul vegayrimenkuller ile birlikte başında Hikmet Cem Ocakçı'nın bulunduğu okullar da yine Bilal Erdoğan'ın istişare heyeti üyesi olduğu TÜGVA'ya geçecek...

TÜGVA ise TÜRGEV'in "kardeş" STK'sı olarakl biliniyor...

Ortaya çıkan tabloya göre ise TÜRGEV'in ENSAR vakfı ile birlikte kurmuş olduğu TÜRKEN VAKFI'nın yönetimindeki Halil İbrahim Bacacı ise YETEV'deki eski ortağı ile bu ilişkilerin merkezinde yer almakta.

Halil İbrahim Bacacı daha önce AKP yönetimideki İBB'de MEDYA A.Ş'DEN ALDIĞI 1066 AKILLI DURAK İHALESİ ile gündeme gelmiş, Bacacı'ya ait olan PANOUT A.Ş firması Medya A.Ş'ye ödemeleri yapmayarak icralık olmuştu.

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..