Özel Haber

img

TÜRK TELEKOM CEO'SUNUN EŞİ TRT'Yİ "ARPALIĞA" ÇEVRİMİŞ!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

AKP'nin "yandaşlarına" TRT üzerinden dizi ve film yaptırarak sağladığı rantın detayları ile ortaya çıkması kamuoyunda büyük tepkiye yol açarken, TRT üzerinden sağlanan rantta en fazla yararlanan isimlerden birisinin ise Türk Telekom CEO'su Ümit Önal'ın eşi Süreyya Yaşar Önal olduğu ortaya çıktı...

600 BİN TL SERMAYELİ ŞİRKET İLE MİLYONLUK İŞLER

Türk Relekom CEO'su Ümit Önal'ın eşi Süreyya Yaşar Önal'ın ÜS YAPIM İLETİŞİM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ismi ile İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına giren şirketinin oda sicil numarası 805831.

600 bin TL sermaye ile kurulan şirket oadaya kaydını ise 18/01/2012 tarihinde yaptırmış...

Mesleki kariyerini uzun yıllar boyunca Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen KANAL 7 yelevizyonunda sürdüren ve bu kanalda program müdürlüğü ile bir dönem şimdinin Hürriyet Genel YayınYönetmeni Ahmet Hakan'ın sunduğu İskele Sancak programının koordinatörlüğünü yapan  Süreyya Önal 2012 yılında ise kendi şirketi olan ÜS YAPIM'ı kurdu.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yengesi Şule Albayrak,Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun gibi isimlerin yönetiminde bulunduğu AKP'ye yakınlığpı ile bilinen KADER'in de aktif bir üyesi olan Süreyya Önal ayrıca MÜSİAD'ın  ÇERÇEVE  isimli dergisinin de Yayın  koordinatörü.

 

TÜM İŞLER TRT'YE...

Süreyya Önal'ın sahibi olduğu ÜS YAPIM TRT'de adeta "İmparatorluk" kurmuş durumda...

ÜS YAPIM TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan DERT ORTAĞI programının yanı sıra yine TRT 1'de yayınlanan Elimi Bırakma ve Benim Adım Melek dizilerinin altına da imzasını atmış.

Yine TRT 1'de yayınlanan BİR YASTIKTA KOCAYALIM isimli program TRT tarafından Türk Telekom CEO'su Ümit Önal'ın eşinin firmasına yaptırılmış.

TRT BELGESEL'de yayınlanan Yeryüzü Melekleri isimli belgeselin yanı sıra TRT ARAPÇA kanalı da ÜS YAPIM'ın "ÜS KURDUĞU" kanallardan birisi olmuş.

Süreyya Önal'ın ÜS YAPIM'ı TRT ARAPÇA kanalına da Türk Kahvesi, Orucunuz Kabul Olsun ve İstanbul'da Sahur programlarını yapmış...

Firmanın TRT dışında iş yaptığı hiç bir yer olmaması da dikkat çekici....

ALBAYRAK AİLESİ İLE YAKINLIKTAN DOĞAN AİLE BOYU "SAADET"

ÜS YAPIM'ın sahibi olan Süreyya Önal'ın TÜRK TELEKOM CEO'su olan kocası Ümit Önal ise AKP'nin en gözde isimlerinden bir tanesi. Ümit Önal özellikle Berat ve Serhat Albayrak kardeşlere olan yakınlığı ile biliniyor.

Ümit Önal 2007- 2015 tarihleri arasında Serhat Albayrak'ın başında olduğu kadar Turkuvaz Medya Grubu’nun Medya Reklam Grup Başkanı ve ATV Genel Müdürü olarak görev yaptı..

Önal daha sonrasında ise 7 Haziran seçimlerinden hemen önce kayyuma geçen SHOW  TV'ye kayyum olarak atanan kişi Ümit Önal olmuştu...Ümit Önal kanalı Turgay Ciner'in almasından sonra Ciner tarafından kanaldan gönderilmişti.

Ama Ümit Önal için "Kayyum" görevi bitmedi,kısa süre sonra ce yine bir "seçim öncesinde" (1 Kasım 2015 seçimlerinin hemen öncesinde) KOZA-İPEK GRUBUNA ait medya grubunun (Kanaltürk Televizyonu,Bugün tv ve Bugün Gazetesi) kayyuma devredilesi sonrası Ümit Önal bu kez de KOZA-İPEK Grubu'nun medya kolu şirketlerine kayyum olarak atandı.

Dijitürk'ün TMSF eli ile Katarlı BeIn Sports'a satışının gerçekleşmesi sürecinde Dijitürk Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan isim de yine Ümit Önal'dı...

Ve Ümit Önal son olarak 2016 yılının Aralık ayında Türk Telekom'a CEO olarak atanmıştı... 

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..