Özel Haber

img

THY'Yİ DEĞİL ŞİRKETİNİ "UÇURMUŞ"

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer'in ismi son olarak taciz ve tehdit iddiaları ile gündeme gelmişti. Şanlıer hakkında açılan taciz ve tehdit davasında mahkeme Şanlıer için uzaklaştırma kararına hükmetmişti.

İsmi skandallar ile anılan THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu şirketi aracılığı ile TRT'yi de adeta "Arka bahçesi haline" getirip,milyonlarca liralık iş aldığı ortaya çıktı.

ŞANLIER'İ "UÇURAN" ŞİRKET...

Ogün Şanlıer'in TRT'de adeta imparatorluk kurmasını sağlayan şirketinin ismi ise  İSTANBUL MEDYA AKADEMİSİ ANONİM ŞİRKETİ.

Şirket İstanbul Ticaret Odası'na 879839 Oda Sicil numarası ile kayıtlı.02/08/2013 tarihinde İstanbul Ticaret Odası'na kaydı yapılan şirketin sermayesi ise 2 milyon TL olarak gözükmekte.

İstanbul Medya Akademisi şirketinin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan Ogün Şanlıer, TRT ile son derece sıkı ilişkiler kurmuş durumda.,

TRT HABER kanalında yayınlanmış olan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin ALTUN'un sunduğu "AYRINTI" isimli program İstanbul Medya Akademisi tarafından kanala yaptırılmış.

Yine TRT ÇOCUK kanalında yayınlanan BERABER YAPALIM isimli program da THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu İstanbul Medya Akademisi tarafından yapılan bir program.

TRT TÜRK kanalı da boş geçilmemiş..DİJİTAL BAKIŞ isimli program İstanbul Medya Akademisi'ne yaptırılmış.

TRT ARAPÇA kanalı da kapılarını İstanbul Medya Akademisi şirketi için sonuna kadar açmış ve TRT ARAPÇA'da yayınlanan DEDLİU ASSAHA isimli program bu şirkete verilmiş.

Yine TRT ARAPÇA için hazırlanan SHARE PLUS isimli programın da yapımcısı İstanbul Medya Akademisi

TRT'de yayınlanan "FETRET" isimli belgeselin yapımcılığını da yine Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu İstanbul Medya Akademisi üstlenmiş.

TRT OKUL kanalı da İstanbul Medya Akademisi şirketinin müşteri portföyüne "GENÇLER UÇUYOR" isimli program ile katılmış.

Yine TRT OKUL kanalında yayınlanan KISA FİLM AKADEMİSİ isimli program da İstanbul Medya Akademisi'n yaptırılmış.

TRT KURDİ kurulur kurulmaz ilk iş alan firmalardan bir tanesi de İstanbul Medya Akademisi.Firma TRT KURDİ kanalına LİSTİKA PEYVAN programını yapıyor.

TRT HABER'de yayınlanan NUH'UN GEMİSİ isimli tarih programı da İstanbul Medya Akademisi imzası taşımakta.

Şimdilerde müstakil bir kanal olarak yayın hayatına sürdüren DİYANET TV hatırlanacağı gibi 2012 yılında TRT ile gerçekleştişrilen iş birliği ile yayına TRT DİYANET TV olarak başlamıştı.

İşte o dönemlerde yani DİYANET TV halen TRT'ye bağlı bir kanalken İstanbul Medya Akademisi şirketi ile Ogün Şanlıer'in Diyanet TV'ye el atarak program yapım işleri aldığını görüyoruz.

DİYANET TV'de yayınlanan EMİNE BEDER İLE 1001 PÜF NOKTASI, PROF.SARAÇOĞLU İLE RUH VE BEDEN SAĞLIĞI isimli programlar bu dönemde İstanbul Medya Akademisi'nin DİYANET TV'ye yaptığı işler oluyor.(İstanbul Sanat Akademisi kendi "portföyü" içerisinde gösterdiği PROF.SARAÇOĞLU İLE RUH VE BEDEN SAĞLIĞI programına "stüdyo hizmeti" ve ekipman desteği veriyor)

TRT'nin 15 Temmuz'u anlatan ve TRT HABER için hazırlatılan iddialı belgeseli O GECE isimli yapımı da İstanbul Medya Akademisi yapmış.

İstanbul Medya Akademisi şirketinin TRT için yaptığı bir başka program ise TRT KURDİ kanalında yayınlanmakta olan MEDYAYA CİVAKİ...

DİZİLER DE DE AYNI ŞİRKET...

Öte yandan TRT'nin son dönemdeki en iddialı dizilerinden birisi olan ve yayınlandığı ilk bölümleri ile reyting sıralamasının zirvesine oturan Doğu Demirkol'un baş rolünü oynadığı "TUTUNAMAYANLAR" isimli komedi dizisinin yapımcılığını da Ahmet Tarık Güven ile birlikte üstlenjen ismin yine THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer olduğu ortaya çıktı.

,Öte yandan 2019 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan DENGİ DENGİNE isimli dizinin yapımcısı da Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu İstanbul Medya Akademisi...

BALLI İŞLERDEKİ KARTAL İMAM HATİP LİSESİ "TESADÜFÜ"

Öte yandan THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer pek çok üst düzey THY yöneticisi giibi BilalErdoğan'ın da mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun...

Bu arada Ogün Şanlıer'in medya sektöründeki tüm işlerini yaptığı TRT'nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Eren de Kartal İmam Hatip  Anadolu Lisesi'nden Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşı.

FİRMANIN "İŞ YAPTIĞI" KURUM GİZLENİYOR

Ogün Şanlıer'in şirketi İstanbul Medya Akademisi'nin resmi sitesinde "Portföyünde" bulunan ve yapını gerçekleştirdiği programların isimleri verilirken, bu programların hangi kanal yahut kurum için çekildiği bilgisi ise özenle "saklanmış" durumda.

Zira İstanbul Medya Akademesi'nin "Portföyünde" yer alan yapımların tamamı TRT'ye yapılmış.Firmanın bu durumun dikkat çekmemesi için yapımların yayınlandığı kanalı yazmadığı görülüyor.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..