Özel Haber

img

THK ÜNİVERSİTESİ'Nİ AKP'NİN "ARKA BAHÇESİNE" ÇEVİRMİŞLER!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Son olarak Odeabank'tan %28 oranında fahiş oranda Dolar bazında kredi kullanıp, kurumun gayrimenkullerinin ipoteklernmesine sebep olunduğu skandalı ile gündeme gelen Türk Hava Kurumu'nda elinizi attığınız her yer adeta "Elinizde kalıyor."

Son günlerdeki iddiaların odağındaki isim olan THK Genel Başkanı Bertan Nogaylıoğlu'nun göreve gelmesinin ardından kurum dışından görevlendirme ile göreve getirerek çok büyük idari ve mali yetkilerini devrettiği Rafet Yavuz'un yaşanan pek çok skandalın ve sorunun da merkezindeki isim olduğu ifade ediliyor.

RAFET YAVUZ GELİYOR, THK ÜNİVERSİTESİNE BİR HALLER OLUYOR

Rafet Yavuz'un THK Genel Başkanı Bertan Nogaylıoğlu tarafından göreve getirilmesinin ardından kendisine devredilen yetkiler sonrasında eline aldığı büyük kuvvetle birlikte ilk icraat olarak Türk Hava Kurumu'nun Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne "El atmak" oldu...

Rafet Yavuz, üniversitenin mütevelli heyeti üyelerini görev süreleri dolmamasına rağman görevden azlederek yeniden "Dizayn" etti...

Yapılan bu hamle sonrasında ise Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyeti "Bambaşka bir kimliğe" büründü.

ÜNİVERSİTE DEĞİL,AKP'NİN ARKA BAHÇESİ!

Rafet Yavuz'un talimatları ve THK Bakanı Bertan Nogaylıoğlu'nun onayları ile yendien dizayn edilen Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyeti adeta AKP'nin "Arka Bahçesine" dönüştürüldü...

Mütevelli Heyeti Başkanlığı'nı doğal olarak THK Genel Başkanı Bertan Nogaylıoğlu yaparken üniversitenin asıl "Dizaynını yapan" Rafet Yavuz başta kendisini Mütevelli Heyeti içerisine soktu.

Sonrasında ise AKP "referanslı" isimler Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyeti'ne seçildi...

THK Üniversitesi'nin nasıl AKP'nin "Arka Bahçesi" haline getirildiğini daha da net anlamak için mütevelli heyetindeki isimlere yakından bakmak gerekmekte.

İşte o isimler:

İhsan ŞENER: 24. ve 25. dönem AKP Ordu Milletvekili. 2016  yılı Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanlığına getirildi.

Mehmet Veysel Yayan: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı

Ömer Bülent Arslan: AKP döneminde Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü ve 2014 yerel seçimlerinde Muğla AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı

Şinasi Kazancıoğlu: AKP'nin Cumhur İttifakı'ndaki ortağı MHP'nin 2015 7 Haziran ve 1 Kasım Milletvekili eçimlerindeki Malatya milletvekili adayı

Sadık Karayel: 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde AKP Ankara Altındağ Belediye Meclis Üyesi aday adayı

ŞAİBELİ İSİM MÜTEVELLİ HEYETİNDE

Öte yandan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nin yeniden "Dizayn" edilen yapılanması içerisinde Mütevelli heyeti olarak bulunan eski Genel Sekreter Salim Kaya'nı  ismi THK içerisinde adeta "darebe" yapmak için hazırlanan bir kumpasa karıştı...

Skandal iddialara göre THK Eski Genel Sekreteri ve TYHK Ünibersitesi Mütevelli Heyeti üyesi Salim Kaya, Vakıflar Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreleri kanunsuz şekilde ele geçirdi. Görevden alındıktan 1 ay sonra 22 Temmuz 2019’da yasa dışı elde ettiği şifreyle Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü Veri ve Bilgi Sistemi’ne giren Kaya, Vakıf Yönetim Kurulu toplanmış ve karar almış gibi işlem yaptı.

Salim Kaya,Bertan Nogaylaroğlu’nun Vakıf Başkanlığı’ndan alındığı ve yerine THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın getirildiği yönünde sahte bir dijital belge düzenledi.

Salim Kaya bununla da kalmayarak iddialara göre gerçekçiliği ve inandırıcılığı arttormak için düzenlediği dijital belgelerin çıktılıarını alarak Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden bu "sahte belgeyi" onaylattı.Bu onay işlemi ile birlikte "sahte evrak" tescil edilmiş oldu.

 Salim Kaya sonrasında bu "sahte" belgeyi çeşitli haber siteleri ve gazeteler üzerinden gerçekmiş gibi medyaya servis etti...

ESKİ REKTÖR YOLSUZLUK İDDİALARINDAN KENDİSİNİ AKP İLE KORUMAK İSTEDİ

Bu arada 2015 yılından  bu yana çalışanlarına maaş ödemekte güçlük çeken, anlaşmalı kurumlara yapacağı ödemeleri aksatan THK ÜNiversitesi'nin eski rektörü Ünsal Ban, Üniversite bu haldeyken kendisine 100  bin TL maaş bağlamıştı.

Hakkında pek çok yolsuzluk dosyası ile soruşturma açılan eski rektör Ünsal Ban'ın bu suçlamalardan kurtulmak için çaldığı kapı da AKP oldu.

Eski rektör Ünsal Ban, 7 Haziran milletvekili seçimlerinde milletvekili seçilerek "dokunulmazlık" zırhına kavuşmak istese de AKP kendisini aday göstermemişti.

Ünsal Ban'ın özellikle Ahmet Davutoğlu ile yakın ilişkisi olduğu ifade ediliyordu.

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..