Özel Haber

img

SARIYER'İ KARIŞTIRAN "YILDIZ"

gazzetta9.com ÖZEL-KULİS HABER

İYİ PARTİ'nin kuruluş sürecinde Amerikalı teknoloji devi Google'daki üst düzey yöneticilik görevinden istifa ederek İYİ PARTİ'nin kurucuları arasına katılan ve siyasete adım atan,Türkiye'ye geldiği ilk günlerde medyada da kendisine "DAHİ TÜRK" olarak sıklıkla yer bulan Taylan Yıldız'ın İYİ PARTİ kariyeri başladığı gibi parlak devam etmemişti.

İYİ PARTİ'de Meral Akşener'in özel danışmanlığı görevin üstlenen ve partinin "bilişim işleri" kendisine emanet eden Taylan Yıldız'a partinin kurucu kadrosundaki isimlerin çoğunluğu mesafeli ve soğuk bakarken,Taylan Yıldız ilerleyen aylarda partinin web sitesini dahi %100 istenildiği gibi çalışması noktasında aktive edememiş ve İYİ PARTİ lideri Meral Akşener'e "medya boykotu" uygulandığı günlerde parti üst yönetiminin "sosyal medya kanalları yolu ile mitinglerin canlı yayınlanması" görüşünü benimsemesi ve bunun  için gerekli profesyonel internet tabanlı bir sistemin kurulması görevini de başaramamış,İYİ PARTİ mitingleri partililerin cep telefonları ile çekip sosyal medya kanallarından canlı yayın uygulamalarında çektikleri görüntüleri paylaşması ile yayınlanabilmişlerdi.

Bir süre sonera parti ile bağları da giderek zayıflayan Taylan Yıldız sürpriz kararla İYİ PARTİ'den istifa ederek CHP'ye geçmiş ve 31 Mart yerel seçimlerinde ise çok büyük tartışmalar ve CHP ilçe örgütünün büyük tepkisine rağmen CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi adayı gösterilmişti.

Taylan Yıldız belediye meclis üyesi seçildi seçilmesine ancak zaten tepki çeken "tepeden inme" adaylığı sonrasında CHP içerisinde asıl kıyamet seçimlerin hemen arkasından koptu.

Zira belediye meclis üyesi seçilmesinin ertesi gününden başlayarak Taylan Yıldız'ın yakın çevresine CHP'den belediye başkanı seçilen Şükrü Genç'in kendisini belediye başkan yardımcısı yapacağını ve bu konuda Genç ile anlaşmanın sağlandığını açık biçimde ve çeşitli kereler farklı ortamlarda belirttiği konuşuluyor.

CHP İstanbul örgütüne yakın kaynaklarımız,Taylan Yıldız'ın kendisine çok güvenerek ve açıkça beyan etmekten çekinmediği bu "Başkan Yardımcılığı görevini alacağı" söyleminin CHP Sarıyer örgütünde ciddi bir tepkiye yol açtığını belirtiyorlar.

CHP'ye geçtikten hatta aday olduktan sonra neredeyse hiç parti ilçe binasına uğramayan Taylan Yıldız'ın parti ilçe binasını dahi bilmediği, hatta bir dönem buna tepki olarak CHP Sarıyer ilçe yöneticilerinin kendisine konum atarak "partinin yerini bilmiyorsan biz buradayız" mesajları gönderdikleri iddiaları mevcut.

Sarıyer CHP kulislerine bomba gibi düşen bu iddialar sonrasında CHP Sarıyer İlçe örgütünün duyulan rahatsızlığı İl Yönetimine taşıyabileceği ve Taylan Yıldız isminden duyulan rahatsızlığın sebepleri ile ilgili de bir rapor hazırlayabilecekleri yine kulislerde konuşulan bir başka bilgi.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..