Özel Haber

img

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDA "PROJE" ADI ALTINDA BAĞIŞ DAYATMASI!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ve CORONA VİRÜS ile mücadele kapsamında vatandaşlardan da SMS yolu ile destek istediği "BİZ BİZE YETERİZ" bağış kampanyasının özellikle kamu kuruluşları tarafından personellerine "dayatıldığı" hatta başta Emniyet teşkilatı olmak üzere pek çok kamu kurumunda kampanya ile ilgili personellere "Kıdemlerine" göre belirlenen katılım miktarını içeren tarifelerin mesaj yolu ile iletildiği ortaya çıkmış ve bu durum kamuoyunun da tepkisini çekmişti.

AKP iktidarı kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleşen bu "Dayatmalar" konusunda bunun bir "Dayatma" değil kurumun personellerinin "Gönüllü dayanışması" olduğunu ifade etse de ortaya çıkan belgeler konunun hiç de öyle olmadığını göstermişti.

PROJE ADI ALTINDA BAĞIŞ DAYATMASI

İşte bu "Dayatmalara" bir örnek de Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yaşandı...

Çay İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili olarak görev yapan Serkan Köylü, "444 ÖĞRETMEN 444 UMUT" adı ile bir proje hazırlayarak hayata geçirdi.Projenin başlatılmasının gerekçesi  ise "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM sloganı ile başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası ve de Valiliğimizin Afyonkarahisar 2020 Sevgi Yılı" projesinin Nisan Ayıprogramında yer alan yardımlaşma ve dayanışma teması doğrultusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiği bu dönemde Milli Eğitim Camiası olarak sürece katkıda bulunmak" olarak belirtildi.

YAPILAN BAĞIŞLARIN BİLGİSİ İSTENİYOR...

Projenin "KONUSU VE KAPSAMI" bölümü ise ilçede görev yapmakta olan 444 kadrolu öğretmenin açılacak banka hesabına para yatırrarak bağışta bulunması, yapılan bağış bilgisinin okul/kurum müdürlerine iletilmesi,öğretmenlerin bağış yaptıklarına dair bu bilgilerin ise okul müdürleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde kurulacak komisyona gönderilmesi maddelerini içeriyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Sekan Köylü bir de uzun mesaj ile bu projeyi ve katılım isteğini öğretmenlere mesaj atıyor...

O mesejda ise aşağıdaki ifadeler yer almakta:

"Ülke olarak, Kovid-19 ile ciddi ve kararlı bir şekilde mücadele ederken, hiç şüphesiz en büyük kaynağımız aziz milletimizin mayasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhudur. Bu vesileyle, toplumun yol göstericileri ve adeta toplumu aydınlatan bir ışık olan siz kıymetli öğretmenlerimizin de bu ulvi ruhla hareket ederek, bu süreçte mağduriyet yaşaması muhtemel olan öğrencilerimize, ailelerine gerekli desteği sunacağınızdan hiç şüphem yoktur.

Unutmayalım, bu zor günler geçtiği zaman hatırımızda kalacak ve hoş bir seda olarak anımsayacağımız yegane şey,

“Düne Vefalı Bugüne Örnek Yarına Umut Ol” şuuruyla yaptığımız yardımlar ve yediden yetmiş yediye gösterdiğimiz dayanışma olacaktır." 

Serkan KÖYLÜ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü 

Öğretmenlerden bağışları açılan HALK BANKASI hesabına yapmaları istenmekte...

Çay ilçesindeki öğretmenlerin ise kampanyayı "PROJE" adı altında dayatan ve öğretmenlerden yaptıkları yardımların bilgisini vermesini isteyen Çay İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Köylü'ye tepkili...

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..