Özel Haber

img

KIZILAY'DA ÇALIŞAN "ÜRDÜNLÜ BAŞ STRATEJİST" "CASUS" KURUM ÇALIŞANI ÇIKTI!

gazetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Elazığ'da yaşanan deprem sonrası kamuoyunda yaşanan tartışmaların odağındaki kurum haline gelen Kızılay hakkında her geçen gün bir başka skandal gerçek gün yüzüne çıkıyor.

Son olarak KIZILAY'ın 2016 yılında "Baş stratejist" olarak işe aldığı ve aylık 30 bin TL ödeme yaptığı Ürdün uyruklu Ramadan Mohammed Radwan ASSI için ödenen bu ücret kamuoyunda büyük tepki ile karşılanmıştı.

Ramadan Mohammed Radwan ASSI'nin Kızılay bünyesinde iş başı yaptığı dönemde kuruma yönelen tepkiler sonra bir süre sonra KIZILAY iş akdini fesh etmek zorunda kalsa da Assı'nin ev kirası ve çocuklarının 30 bin TL tutarındaki okul masraflarını KIZILAY'ın işe alım sürecinde ödemeyi tahhüd ettiği ve iş akdinin sonlandırılmasının ardından da bu paranın ASSI'ye ödendiği belirlenmişti.,

Tüm kamuoyu tepkisine rağmen o dönemde Kızılay Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık, ASSI için "Kendisinin bize çok büyük faydaları dokundu" açıklamasını yapmıştı...

ÜRDÜNLÜ "BAŞ STRATEJİST" ASSI HAKKINDAKİ ŞOK GERÇEK...

Ancak Ramadan Mohammed Radwan ASSI konusunda yaşanan skandal sadece yüksek maaş ile KIZILAY;'da görev yapması değil.Hatta asıl  büyük skandalın yanında bu konu oldukça "önemsiz" kalmakta...

Zira Ramadan Mohammed Radwan ASSI yakından incelendiğinde hiç de öyle "sıradan" bir "Stratejist" olmadığı ve "enteresan" ilişkileri olduğu ortaya çıkmakta.

Ramadan Mohammed Radwan ASSI'nin Kızılay'a işe başlama sürecinde Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne 04/10/2016 tarihinde gönderilen atama ile ilgili gönderilen ve altında Kızılay Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık'ın e-imzası bulunan  626912-903.99-E.98391.evrak sayı numaralı olur belgede "...Ürdün asıllı Ramadan Mohammad Radwan Assı'nın 4817 sayılı yabancıların çalışma izimleri hakkında kanun kapsamında çalışma izni alması için gerekli başvuruların gerçekleştirildiği ,bu konudaki müracaatın ise 16.08.2016 tarihinde Çalışma veSosyal Güvenlik Bakanlığı'na yapıldığı" belirtiliyordu...

Oysa Ürdün asıllı Ramadan Mohammed Radwan ASSI'nin KIZILAY adına SGK'ya başvuru yapılmasından 16 gün önce SGK'dan "SÜRELİ ÇALIŞMA İZNİ" aldığı ortaya çıktı...

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen "Süreli çalışma izninin" Belge Numarası:495082

Belgede "İşe Başlama Tarihi" olarak ise 30.07.2016 gözükmekte ve çalışma izni 18.06.2018'e kadar süresi var.Belgenin veriliş tarihi ise 04.08.2016... Yani KIZILAY'da işe alınmadan 12 gün önce.

Ama "Gariplikler" tam da burada başlıyor... Zira Ramadan Mohammed Radwan ASSI için SGK tarafından verilen çıkartılan bu "Süreli Çalışma İzninde" Ramadan Mohammed Radwan ASSI 'nin çalıştığı iş yeri KIZILAY olarak gözükmüyor.

Ramadan Mohammed Radwan ASSI'nin çalıştığı firma "INTERNATIONAL MEDICAL CORPS" Türkiye temsilciliği olarak belirtilmiş..

KIZILAY'IN "BAŞ STRATEJİSTİ" "CASUS" KURULUŞTA

Peki kimdir neyin nesidir bu INTERNATIONAL MEDICAL CORPS? diye araştırınca işin asıl büyük "Skandal" kısmı" ortaya çıkıyor.

Zira INTERNATIONAL MEDİCAL CORPS, 2018 yılında başta Gaziantep olmak üzere büroları basılan,Hatay'daki depoları ve tırları mühürlenen, çalışanları sınır dışı edilen ABD merkezli bir "Sivil Toplum Kuruluşu" 

Kuruluş CIA'nın çeşitli ülkelerde insani yardım kisvesi adı altında "saha " ve "istihbarat" çalışması yapan STK'larından birisi olarak biliniyor.

Bu "Sivil Toplum Kuruluşu" STK adı altında istihbari çalışmalar yürütmek suçlaması ile Türkiye'de 2018'de kapatıldı.MİT ve Emniyet koordinesinde bürolarına baskınlar düzenlendi.

Konu İngiliz ve ABD gazetelerine taşındı...

Sadece Ramadan Mohammed Radwan ASSI'nin Kızılay'da işe başladığı ama SGK girişinin "Çalıştığı firma" olarak INTERNATIONAL MEDİCAL CORPORATION üzerinden yapıldığı 2016 yılında 106 milyon 900 bin TL'yi Suriye'ye geçirdi.

Aynı STK 4 TIR dolusu ilacı da Suriye'ye götürdü ama ilaçların kime gittiği belli değil!

İşte KIZILAY resmi kayıtlarda,SGK kayıtlarına göre bu NTERNATIONAL MEDİCAL CORPS'da çalışan Ramadan Mohammed Radwan ASSI'yi "Baş stratejist" olarak işe alıyor aylık 30 bin TL net maaş bağlıyor,çocuklarının yıllık 30 bin TL tutarındaki okul masraflarını karşılıyor ve ev kirasını ödüyor....

Ortaya çıkan bu skandala Kızılay Başkanı Dr.Kerem Kınık ve kendisi ile birlikte Ramadan Mohammed Radwan ASSI'nin işe alımında imzası olan kişilerin nasıl yanıt verecekleri merakla bekleniyor...

ASSI ŞU AN BAŞKA BİR "STK"DA...

Ramadan Mohammed Radwan ASSI şu an tıpkı Türkiye'de kapatılan INTERNATIONAL MEDİCAL CORPS gibi CIA'ye yakınlığı ile bilinen PANAROMA isimli STK'da çalışmakta.

Bu PANORAMA isimli vakfın kurucusu ise Bill Clinton'un eski danıışmanlarından ve konuşma metinlerinin yazarı Gabriella Fitzgerald.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..

Sadık
Sesinizin daha cok insana ulaşacağı günleride gormek umuduyla, tebrikler.