Özel Haber

img

İYİ PARTİ İSTANBUL KARIŞTI,KAVUNCU TOPUN AĞZINDA...

gazzetta9.com ÖZEL HABER

Celal Eren Çelik

Seçimlerden en ağır sonucu alarak çıkan parti olarak ön plana çıkan İYİ PARTİ'de İstanbul İl Teşkilatı tabiri yaerindeyse "kaynıyor"...

İYİ PARTİ'ye yakın kaynaklar İstanbul'da İYİ PARTİ'nin çatırdağını ve büyük binr kaosu  hakim olduğunu belirtiyorlar.

İYİ PARTİ'ye yakın kulislerde seçimler öncesi ittifak görüşmelerinin başladığı andan itibaren İYİ PARTİ'NİN, İstanbul'da destekleyeceği isim olan Ekrem İmamoğlu ismi ve hangi ilçelerin hangi partide olacağı anlaşılırken İYİ PARTİ'nin aday çıkarmadığı ilçelerde listeye hangi sıralardan kaç aday sokacağının belirlenmemesi bugün gelinen noktanın başlangıcı olarak gösteriliyor. Bunun sonucunda İYİ PARTİ'nin elinin zayıfladığı ve her görüşmede CHP tarafından "ezildiğini" savunan İYİ PARTİ teşkilatları seçim sonrasında ise bu duruma hiç bir şekilde müdahil olmayarak,partisinden çok Ekrem İmamoğlu'na odaklanan ve bir an olsun yanından ayrılmayan İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu hedef tahtasına oturttular.

İstanbul'da alınan kötü sonuçlardan Buğra Kavuncu'yu sorumlu tutan İYİ PARTİ'deki pek çok ilçe teşkilatının İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun istifasını istediği belirtiliyor...

Öte yandan İYİ PARTİ'nin seçimlerden önce 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle olağanüstü kongrelerin yapılacağını açıklamış olması nedeni ile İstanbul'da da pek çok ilçenin olağanüstü kongreleri için takvimi işletmeye başlattığını ve bu ilçelerin önemli isimlerinin bir araya gelerek il başkanı Buğra Kavuncu karşısında bir blok oluşturdukları gelen bilgiler arasında.

İlçe teşkilatlarının hemen hemen tamamının aleyine dönmesi ve kendisini ağır biçimde eleştirerek görevde kalmasını istemeyişi sonrasında, ilçelerde gerçekleşecek olağanüstü kongreler sonrasında yapılacak il seçinde il delegasyonu üzerindeki hakimiyetini kaybedeceğini gören Buğra Kavuncu'dan ise farklı bir hamle geldi.

Buğra Kavuncu, hali hazırdaki il kongresi delegeleri ile yapması gereken olağanüstü kurultayı "yeni delegeler" ile yapmak için Genel Merkez'den yetki almaya çalışıyor.Ancak bu durum siyasi partiler kanunu ve parti tüzüğüne aykırı hatta basit dernekler kanununa dahi uygun olmayan bir işlem.Zira olağanüstü kurultaylar, bir önceki kurultayda oy vermiş olan delegelerin katılımı ile yapılabiliyor.

Kavuncu,eski delegasyonun tamamına yakını üzerindeki etkisini kaybettiği için, yeni oluşacak listelerde olabildiği maksimum seviyede etkin olup il kongresini de yine üzerinde kendi etki alanı olan bir il kongresi delegasyonu ile yapmayı planlıyor ama bu plan da kanuna aykırı.

İstanbul İYİ PARTİ ilçe teşkilatları, partinin 1 yıla yakın sürede İstanbul'da "yok olma" aşamasına geldiğini belirtirken bunun baş sorumlusunun Buğra Kavuncu olduğunu belirterek kendi aralarında özel toplantılar sonrasında Kavuncu'ya karşı, olağanüstü il kongresinde ortak haraket etme kararı alırken bu "Kavuncu muhalifi" bloğun kısa süre içerisinde kendi başkan adayını da belirleyeceği kulislerde ifade ediliyor.

Öte yandan İYİ PARTİ Genel Merkezi'nde Ümit Özdağ'ın Divan Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifası ile başlayan sürecin sonlanmadığı, genel merkezde de seçim sonuçlarının açık ve net biçimde "hezimet olarak" değerlendirildiği ve Genel Merkezde de bir yenilenme süreci başlayacağı,ilk etapta 80 kişikil GİK üyelerini 40'a düşürüleceği kulislerden yansıyan bilgiler arasında.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..