Özel Haber

img

İYİ PARTİ'DE "EVE DÖNÜŞ" ZAMANI

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

CELAL EREN ÇELİK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri sonrasında İYİ PARTİ'de hareketli günler yaşanmaya başlarken 31 Mart sonrasında sürüncemede kalan en önemli konu olan "CHP listelerinden ilçe belediyeleri ve İBB Belediye Meclis üyesi seçilen İYİ PARTİ'lilerin partilerine geri dönüş" süreci konusu da netleşti.

gazzetta9.com'un edindiği bilgilere göre İYİ PARTİ'nin CHP listelerinden seçimlere giren ve ilçe belediyeleri ile İBB meclisine girmeye hak kazanan isimleri en geç 15 gün içerisinde CHP'den istifa ederek İYİ PARTİye yeniden katılacaklar.Dönüşlerin önümüzdeki hafta içerisinde başlaması ise kuvvetli ihtimal.

1 Mart sonrasında İYİ PARTİ Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu'nun yayınladığı genelge ile herkesin partisine geri dönmesi talimatı 31 Mart'ta YSK'ya yapılan başvurular ve seçimin yenilemmesi nedeni ile ile durum netleşmediği için uygulamaya konulmamıştı.Böylece bu genelge yürürlüğe konularak İYİ PARTİ'nin kenci belediye meclis üyeleri ile gerek İstanbul ilçe belediyelerinde gerekse İBB meclisinde temsili sağlanacak...

İYİ PARTİLİLER CHP'DEN İSTİFA EDİYOR AMA MİLLET İTTİFAKI'NDA SIKINTI YOK

İYİ PARTİ'li belediye meclis üyelerinin CHP,'den istifa ederek partilerine dönmelerine rağmen 2 partinin oluşturduğı sıkı ittifak devam etmekte.İki parti İBB meclsisinde ve ilçe belediye meclislerinde ortak hareket edecek.

Öte yandan İYİ PARTİ lideri Meral Akşener'in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile sıklıkla görüştüğü ve ikilinin MİLLET İTTİFAKI'nın Türkiye'nin geleceği açısından çok büyük bir öneme sahip olduğu ve ilişkilerin geliştirilerek sürdürülmesi konusunda mutabık oldukları belirtiliyor. 

BUĞRA KAVUNCU NE OLACAK?

İstanbul yerel seçimleri öncesinde Meral Akşener tarafından İstanbul İl Başkanlığı'na atanan ve Ekrem İmamoğlu'nun kampanyasına aktif katkı veren Buğra Kavuncu'nun seçim sonrasında yeniden Genel Merkez'de bir göreve mi döneceği yoksa İstanbul İl Başkanlığı görevine devam mı edeceği konusu ise bir süredir merak konusuydu.

Bu konuda son günlerde netliğe kavuştu.

Buğra Kavunvu İYİ PARTİ'nin önündeki yeni süreçte de İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürecek.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILIYOR,GİK'TE DEĞİŞİKLİK VAR

Öte yandan İYİ PARTİ 3 Temmuz tarihinde olağanüstü kongre yapmaya hazırlanıyor.Olağanüstü kongre öncesinde gerçekleştirilen Tüzük Kurultayı'nda alınan kararlar çerçevesinde İYİ PARTİ'nin karar verici kurullarından Genel İdare Kurulu üye sayısı 80'den 50'ye iniyor.

Yine tüzük kurultayı ile Genel Başkan'a verilen "Divan Kurulu'na GİK dışından 3 isim alabilme" yetkisinin de bu olağanüstü kongre ile birlikte kongreye tek aday olarak girmesine kesin gözü ile bakılan Meral Akşemer tarafından kullanılacağı belirtilmekte.Partinin en üst karar yönetim mercisi olan "Divan Kurulu" için GİK dışından gelecek isimlerin ise sadece Meral Akşener tarafından bilindiği ve Akşener'in düşündüğü bu isimleri çok yakınındaki isimlerden bazılarına dahi açıklamadığı ifade ediliyor.

Bu arada partinin Genel İdare Kurulu listesinde ise radikal bir değişiklik beklenmiyor. 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..