Özel Haber

img

İMAMOĞLU, O YANDAŞ VAKFIN ÜYESİ OLMUŞ!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Yerel seçimler süresince özellikle İstanbul'da AKP'ye yakın çeşitli dernek ve vakıfların İBB'den aldıkları destekler gündeme gelmiş,Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmasının ardından "Artık İBB'de vakıflara hizmet dönemi bitti" demişti.

İBB'den "ayni" destekler ile yardım alan vakıfların en önemlilerinden bir tanesi de Türkiye'de siyasal islamın ilk STK'sı olan İlim Yayma Cemiyeti'nin devamı olarak kurulan İLİM YAYMA VAKFI'ydı...

YILDIZLAR GEÇİDİ GİBİ VAKIF

İBB'den 9.365.326 TL "AYNİ" yardım alan İLİM YAYMA VAKFI'nın kurucular kurulu ise adeta bir yıldızlar geçidi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan,Bilal Erdoğan'a,Ülker Ailesi'nden,Topbaş Ailesi'ne muhteşem bir liste.

Vakıf daha önce Bilal Erdoğan'ın vakfın mütevelli heyeti başkan vekilliğini yapması ve vakfa tahsis edilen yurtlar ve okullar ile gündeme gelmişti.

EKREM İMAMOĞLU DA "KURUCULAR KURULUNDA"!

31.03.1973 tarihinde kurulan İlim Yayma Vakfı'nın kurucular kurulunda 27 numaralı kurucu olarak ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gözükmekte.

Konu ile ilgili olarak aradığımız İlim Yayma Vakfı Ekrem İmamoğlu'nun vakfın mevcut kurucular kurulu üyesi olduğunu teyit etti.

İMAMOĞLU TABİİ ÜYE OLMUŞ!

İlim Yayma Vakfı yetkilileri, Vakıf kurulurken vakıf senedine eklenen bir madde ile "İstanbul Valisi,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstanbul Müftüsü vakfın "elyevm" (tabii) üyesidir" şeklinde bir ibare eklendiğini ifade ettiler.

gazzetta9.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik'in vakıf yetkilillerine "Sayın İmamoğlu bu "otomatikman üye olma" durumundan haberdar mı, kendi bilgisi dışında mı kurucular kurulu listesine eklediniz?" sorusuna vakıf yetkilileri "Ekrem İmamoğlu'na resmi bilgilendirme yazısı yazıldı ve kendisinin kabulü alındı.Ondan sonra listeye eklendi" yanıtını verdiler.

Yani İmamoğlu bu vakfın ükurucu üye listesine girdiğini biliyor ve onaylıyor.Haberi olmadan listeye eklenme gibi bir durum söz konusu değil.

İMAMOĞLU NE YANIT VERECEK?

Seçim kampanyasında İBB kaynaklarının yandaş vakıf ve derneklere aktarılmasını sert biçimde eleştiren ve seçimi kazanınca "Vakıflara hizmet dönemi bitti" diyen Ekrem İmamoğlu'nun Recep Tayyip Erdoğan Bilal Erdoğan,Mustafa Latif Topbaş,Numan Kurtulmuş Ömer Faruk Çelik,Abdullah Unakıtan gibi isimlerin kurucusu olduğu ve ismi kamuoyunda sürekli tartışma konusu olan İLİM YAYMA VAKFI üyeliğini nasıl ve neden kabul ettiği, bu vakfın kurucular kurulu listesine "zorunlu olmamasına rağmen" neden girdiği, bu liste sonrasında nasıl olup da bu vakfa eşit mesafede kalacağı, İLİM YAYMA VAKFI'nın AKP döneminde yapılan protokoller ile  9.365.326 TL tutarında "ayni" desteği İBB'den alırken İmamoğlu'nun "kurucular kuruluna" girmesi sonrasında İLİM YAYMA VAKFI ile yapılan protokollerin iptal edilip edilmeyeceği,iptal edildiyse yeniden protokol yapıp İBB desteği sağlayıp sağlamayacağı ise kafalarda soru işareti olşturdu...

İMAMOĞLU DAHA ÖNCE DE İHH'YI ÖVMÜŞTÜ

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Belediye Başkanı iken de radikal islamcı yapılanmalara verdiği destek ile bilinen İHH'ya destek vermiş ve birlikte çalışmış,yine seçim sürecinde çıktığı FOX TV ekranlarınjda İHH'ya "Her yerde sikayiş ile bahsederim.Çok iyi işler yapıyorlar.Beylikdüzü dönemimde birlikte çalıştık" diyerek övgüler yağdırmıştı.

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..