Özel Haber

img

İBB KÜLTÜR A.Ş'DEN MİLLETİN PARASI İLE "ALTUN" GİBİ TAHSİS!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Dün devlet kurumlarından eşi Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun ile birlite aldıkları 4 maaşı savunması ile bomba gibi düşen TÜRGEV Başkanı,THY Yönetim Kurulu Üyesi ve KADEM Yönetim Kurulu üyesi Fatmanur Altun'un "Sabrımızı test  etmesinler" açıklamalrı olay olmuştu.

Fatmanur Altun daha önce kariyerinde AKP İstanbul İl yöneticiliğinin yanı sıra 2012-2016 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş yöeneticiliği de yapmıştı...

"Daha fazlasını kazanabilecekken fedakarlık yapıyoruz" açıklaması ile tepki toplayan Altun'un İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş'de Yönetim Kurulu yaptığı 2014 yılında Kültür A.Ş Vakfı'nın bütçesi ile Bürüksel'de kiraladığı ofisi AKP'nin "Kamu Vakfı" olarak kurduğu Yunus Emre Vakfı'na tahsis ettiği ortaya çıktı.

İBB İSTANBUL İÇİN OFİS KİRALIYOR

2014 Sayıştay  Raporuna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2010 Avrupa Kültür Başkentliği için projeler üretmek, hazırlanan projelerin uygulanmasını takip etmek, AB hibelerinden faydalanmak, AB kurumları ile doğrudan ilişki kurabilmek ve lobi faaliyetlerini gerçekleştirebilmek, İstanbul ve Kültür A.Ş.’nin tanıtımı gerekçesiyle, şirket Yönetim Kurulu’nun 01.06.2007 tarih 2007/ 20 sayılı kararı ile Brüksel’de irtibat ofisi açılması kararı alıyor.

Ve sonrasında 08.06.2007 tarihinde IVG Immobilien Belgien Firması ile yapılan sözleşme ile (Yıllık Kira Gideri 229.800 Avro bedelli) Brüksel’de bir ofis kiralanıyor.

Ancak bir süre sonra  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin KÜLTÜR A.Ş'sinin bütçesi ile Bütrüksel'de kiralanan lüks ofisin AKP'nin "KAMU VAKFI" olarak kurduğu veyeni düzenleme ile Mütevelli Heyetinde direkt Kültür ve Turizm Bakanı'nın yer aldığı Yunus Emre Vakfı'na bir alt sözleşme ile tahsis edildiğini ortaya çıkıyor.

Bununla da kalınmıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Yunus Emre Vakfı'na tahsis ettiği lüks ofis için kendi bütçesinden 216.000 Avro tutarında bir tadilat harcamasının yapılmasını sözleşme ile taahüt ediyor...

18.10.2010 tarihinde Kültür A.Ş. ile Yunus Emre Vakfı arasında imzalanan sözleşme ile Brüksel Ofisi Yunus Emre Vakfı’nın kullanımına veriliyor.

2014 yılına yani Fatmanur Altun'un artık KÜLTÜR A.Ş'de yönetimde olduğu döneme gelindiğinde Kültür A.Ş., gerek IVG Immobilien Belgien Firması ile gerekse söz konusu vakıfla yapmış olduğu kira sözleşmesini 31.10.2014 tarihinde sonlandırmak üzere taraflara tebligatta bulunuluyor.,

Ama ilginç bir gelişme yaşanıyor ve Yunus Emre Vakfı Kültür A.Ş.'ye sunmuş olduğu 17.03.2014 tarihli dilekçede ofisin 678m2’lik arka bölümünü 31.10.2014 tarihinde boşaltmak istediklerini, 582m2 olan ön bölümün ise 31.10.2017 tarihine kadar tüm masraflarının (kira, elektrik ısınma, personel, otopark giderleri, arka bölümün eski hale dönmesi yönündeki mal sahibi tarafından talep edilecek bedeller ve benzeri her türlü masraf ) kendileri tarafından karşılanacak şekilde kullanmaya devam etmek istediklerini belirtmiştiyor.

KÜLTÜR A.Ş de bu talebi uygun görüyor ve sözleşmeyi yeniliyor...

Bu arada Fatmanur Altın'un da yönetime 2012'de girdiği tarihten sonra da Vakıf için tahsis edilen lüks ofise 20014 yıolına kadar toplamda 920 bin Euro ödeniyor!

Ve tüm bunlar olup bitrerken Fatmanur Altun da KÜLTÜR A.Ş yöneticisi olarak bu kararların altına imza atıyor.

Sayıştay bu konuda raporunu tutarken KÜLTÜR A.Ş'nin cevabi savunmasını da kabul etmiyor.

İşte kendisine devlet kaynaklarından gelen 4 maaşı hararetle savunan Fatmanur Altun iş milletin parası olunca "tahsis" kararlarının altına böyle imza atıyor...

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..

Kemal
Peki yeni yönetim Ekrem İmamoğlu bu yolsuzluk ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmuşmu Celil bey ?
İfti̇racısınız
Adam değilsiniz Çakma habercisiniz TETİKÇİSİNİZ iftiracısınız Belgeleriniz sahte Şerefinizi namusunuzu kaleminizi satmayın Belgeli konuşun Algı operasyon çocuklarısınız