Özel Haber

img

İBB'DE ATAMA VE PERSONEL ALIMLARINDA BİR ŞİRKETİN ETKİSİ Mİ VAR?

gazzetta9.com-Özel Haber

Celal Eren ÇELİK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi üst yönetim kadrosunu basın toplantısı ile açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu'nun özellikle İSBAK'ın başına getirdiği Bahattin Yetkin isminin yoğun tepki görmesi sonrasında Yetkin bu akşam saatlerinde istifa etmişti.

Ancak yapılan atamalardan İETT'nin başına getirilen Ahmet Bağış'ın da 23 Haziran gecesi CHP'ye oy verenlere sosyal medya hesabından ağır küfür ettiği ortaya çıkınca tepkiler inmei.

Bu arada ise "Bu atamalar ve personel seçimi yapılırken hiç mi inceleme yapılmıyor?" sorusu geli.

İşte tam da bu noktada bir iddia gündeme geldi.

PERSONEL ALIMI VE ATAMALARI

İddialara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi atama ve peronel alımları için KOÇ GRUBU ile çalışan büyük bir insan kaynakları şirketi ile anlaşma yapıldığı yönünde.

Bu insan kaynakları şirketi ile ilişkilerin ise İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut  ve Basın Danışmanı Murat Ongun tarafından yürütüldüğü ifade ediliyor.

Yapılan bu üst düzey atamalarda bu şirketin incelemesi,onayı ve referansı ile olduğu belirtilmekte.

SN.İMAMOĞLU'NA SORULARIMIZI İLETTİK AMA..

gazzetta9.com olarak  sorumlu yayıncılık ilkemiz gereği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Ekrem İmamoğlu'na kendi özel numarasından whatsapp yolu ile aşağıdaki soruları ilettik:

1-İBB'deki personel alımı ve atamalar konusunda Koç Grubu ile de çalışan bir insan kaynakları şirketi ile anlaşma yapıldığı ve bu insan kaynakları şirketi ile ilişkileri Sn.Yavuz Erkut ve Sn.Murat Ongun'un yürüttüğü konusundaki iddialar doğru mudur?

2-İddialar doğru ise bu şirketin ismi nedir ve atama ve personel seçimi bu şirketin hangi kriterlerine göre yapılmaktadır? Anlaşma kaç yıl için geçerlidir?

Ancak Sn.İmamoğlu sorularımızı olumlu yahut olumsuz yanıtlayarak bize dönüş yapmadı.Haber yazım aşamasındayken Sn.İmamoğlu sorularımızı halen yanıtlamamıştı.

Sorduğumuz sorulara Sn.İmamoğlu'nun yanıt vermesi halinde bunları da gazzetta9.com olarak okuyucularımıza ileteceğiz...

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..