Özel Haber

img

GÜRSEL TEKİN "6 OK TARTIŞMAYA AÇILIYOR" İDDİALARINA SERT ÇIKTI!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Bu gün başta Vatan Partisi'ne yakın Aydınlık Gazetesi'nde olmak üzere bazı basın yayın organlarında yer alan "CHP parti programını değiştiriyor ve 6 OK'u da tartışmaya açıyor" haberleri CHP tabanında tepkiye yol açmıştı.

Konu ile ilgili olarak gazzetta9.com'un görüştüğü CHP'nin önemli isimlerinden İstanbul Milletvekili Gürel Tekin konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

gazzetta9.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik' şu an yurt dışında bulunan Gürsel Tekin ile gerçekleştirdiği görüşmede Tekin "6 OK'un tartışmaya açılacağı" iddialarını sordu... Gürsel Tekin konu hakkında "Cumhuriyet Halk Partisi'nin 6 OK'unun tartışmaya açılması değil gündemde olmak, söz konusu dahi olamaz.Bunu kimse yapamaz" şeklinde konuştu.

Gürsel Tekin, CHP'de yaşanacağı söylenen program değişikliği süreci ile ilgili olarak da gazzetta9.com'a özel olarak bilgiler verdi.

Tekin "Dünya değişiyor,Türkiye değişiyor,sistem değişiyor.Tüm bunlar yaşanırken partilerin de yeni gelişmelere ayak uydurması ve kendisini yenilemesi gerekmekte.Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de daha çağdaş, Dünya ve Türkiye'de yaşanan gelişmelere uyum sağlamış çok daha iyi bir program için çalışma yapacağız.Geniş kapsamlı ve son derece detaylı olarak üzerinde çalışılan bir konu" ifadeleri ile CHP'deki parti programı değişikliği sürecini ve bu sürece neden gerek duyulduğunu aktardı.

Gürsel Tekin program değişikliği çalışmalarının uzman komisyonlar ve partinin yetkili kurulları tarafından uzun süren ve titiz çalışmalar sonucu son halini alacağını belirterek bu sürecin yıl sonunu bulacağını ifade etti.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..