Özel Haber

img

DİYANET'İN VAKFINI "EŞ DOST" YÖNETİYOR!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Son olarak televizyonlarda yayınlanan "Telefona bakma eşine bak" sloganlı reklam kampanyasına ödemiş olduğu 295 bin TL ile gündeme gelen Diyanet İşleri'nin kendisine bağlı en önemli kuruluşlardan bir tanesi olan Türkiye Diyanet Vakfı'nın Mütevelli heyetinde de ilginç isimlerin yer aldığı ortaya çıktı.

"SEÇİM KAYBEDEN BAŞKANI" ÜZMEMİŞLER....

Türkiye Diyanet Vakfı'nın Mütevelli Heyeti üyelerindern bir tanesi AKP'nin Ankara;'nın en büyük metropol ilçelerinde 3 dönem üst üste belediye başkanlığı yaptıktan sonra 2019 seçimlerinde yine Ankara'nın en önemli metropollerinden bir tanesi olan Yenimahalle'de Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ancak seçimi kaybeden Dr.Veysel Tiryaki.

Veysel Tiryaki'nin "İlahiyat" alanında bir yetkinliği bulunmamakta zira kendisi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu ve eski bir mülki amir..

EMİNE ERDOĞAN'IN KUZENİ DE HEYETTE...

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti'nde yer alan bir diğer isim ise oldukça tanıdık. AKP tarafında Ankara Ticaret Odası Başkan Adayı olarak Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in karşısına çıkartılarak seçimi kazanan Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran da Türkiye Diyanet Vakfı'nın Mütevelli Heyeti üyesi. Hatırlanacağı gibi Gürsel Baran'ın en önemli özelliği ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın kuzeni olması. Yani Gürsel Baran Erdoğan Ailesi ile "Akraba"...

"DENİZ FENERİNİN "YÖNETİCİSİ DİYANETİN VAKFINDA MÜTEVELLİ HEYETİNDE MİLYONLARCA LİRAYI YÖNETİYOR!

Yine Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti içerisindeki Ahmet Akça ismi de dikkat çekmekte... Akça ismi büyük bir yolsuzluk iddiasına konu olan ve Almanya'dea hakkında hukuki süreç başlatılan Deniz Feneri Derneği'nin üst düzey yöneticisi. Ahmet Akça 2000 yılında Deniz Feneri Derneği'nin İstanbul'un ardından en yoğun faaliyet gösterdiği ve lojistik depolarının bulunduğu Ankara'da derneğin şubesini kuran ve Deniz Feneri Ankara Şubesi'nin yönetim kurulu üyeliğini yapan bir isim.

Ahmet Akça'nın bir diğer önemli özelliği ise Türkiye Diyanet Vakfı'na bağlı bir kuruluş olan 50 milyon TL sermayeli KOMAŞ KOCATEPE MODERN MAĞAZACILIK İŞLETMELERİ SANAYİ TİCARET A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiş olması.

Türkiye Diyanet Vakfı yüzmilyonlarca liralık bir bütçeyi de kontrol ederken hali ile bu vakfın "Denetleme Kuruluna" da ayrıca dikkat etmek gerekiyor.

VAKFIN DENETÇİSİ ERDOĞAN'IN ARKADAŞI!

Burada da bir isim dikkat çekmekte: Ahmet Belada

Türkiye Diyanet Vakfı Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Belada ise Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Türk Talebe Birliği yıllarından arkadaşı.AKP döneminde hızla yükselerek üst düzey bürokratlık da yapan Ahmet Beleda 2004 yerel seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkanlığı için AKP'den aday adaytı olurken, 2011 Genel Seçimlerinde de yine AKP'den milletvekili aday adayı olmuş ancak milletvekili adayı gösterilmemiş ve sonrasında Türkiye Diyanet Vakfı Denetim Kurulu Üyeliği görevine getirilmiş.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..