Özel Haber

img

DEMİRÖREN'İN KURTARILMASI İÇİN ŞOK PLAN!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Demirören Grubu'nun medya yatırımlarını OYAK'ın satınalacağına dair haberler medyaya yansımış ve  adeta bomba etkisi yaratmıştı.Bunun üzerine öğlen saatlerinde OYAK'tan bir açıklama gelmiş ve yapılan açıklamada "“‘Demirören Medya'yı hangi grup alıyor?’ başlıklı haber kurumumuzla ilişkilendirilmiş olup gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye'nin en büyük emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) olarak, reel sektörde yatırım fırsatlarını her zaman titizlikle değerlendirmekteyiz. Ancak OYAK yönetiminin medya sektörüne dair herhangi bir gündemi, planı ve/veya kararı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”  ifadelerine yer verilmişti.

Ancak gazzetta9.com'un görüştüğü güvenilir kaynaklar bu açıklamanın doğru olsa da "eksik" olduğunu ifade ettiler....

gazzetta9.com'un edindiği bilgiye göre OYAK'ın Demirören Grubu'nun medya yatırımları ile ilgilenmediği doğru. Ancak kaynaklarımızın verdiği bilgi ortaya çok ciddi bir iddianın çıkmasını sağlıyor.

Zira kulislerdeki bu iddiaya göre OYAK, Demirören Grubu'nun medya yatırımlarına değil "Amiral gemisi" konumunda bulunan TOTAL ve Milangaz'ı satın almak istiyor.

Yine gelen bilgilere göre bu TOTAL-MİLANGAZ satınalması konusunda Yönetim Kurulu'na yetki verilmiş durumda ancak konu ile ilgili çalışmalar büyük bir gizlilik ile yürütülüyor..

Ancak görüştüğümüz bir kaynak "OYAK bir blok satın alma gerçekleştirebilir.Yalnız medya ayağını satınalırsa bunu ne hissedarlarına ne kamuoyuna açıklayamazlar zira Demirören Medya müthiş zararda.Demirören Medya'nın büyük bir batık haline gelmişken kurtarılması için bu satın alma gerçekleşecekse dahi TOTAL ve MİLANGAZ şart koşulabilir. Yani Demirören Grubu bir blok satınalma ile kurtarılabilir" şeklinde konuştu.

Satınalma iddialarının merkezindeki Total Oil Türkiye, 500’ü aşkın istasyon ağı ile akaryakıt sektöründe Türkiye’nin 5. büyük akaryakıt şirketi olarak hizmet vermeye devam etmekte.

MİLANGAZ ise Türkiye genelinde 1100'e yakın tüplü bayi,110 parekende satış mağazası ile hizmet vermekte ve şirketin 2019 Ağustos ayı tüpgaz pazar payı %18,86; otogaz pazar payı %6,41 olarak gerçekleşti.

Bu iddialara OYAK'tan gelecek cevap ise merak konusu....

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..