Özel Haber

img

CÜBBELİ AHMET HOCA'NIN DERNEĞİNE RESMİ PLAKALI ARAÇ TAHSİS EDİLMİŞ!

gazzetta9.com ÖZEL HABER

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin araç filosuna ait binlerce aracın "kayıp" olduğu ve bu araçların nerede olduğuna dair tartışmalar sürerken, bir "Resmi plakalı araç" tahsisi haberi de Cübbeli Ahmet Hoca'nın Onursal Başkanı olduğu HAYDER DERNEĞİ'nde geldi...

AYDER VAKFI'nın 34 BFH 250 plakalı aracı vakfa ait HAYDER AŞEVİ logosu ile giydirerek kullandığı ortaya çıktı.

Konu ile ilgili gazzetta9.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren ÇELİK Hoca Ahmet Yesevi Derneği'ne (HAYDER)I'na 2 ayrı kez ulaştı...

İlk görüşmede "Resmi plakalı" ve resmi hizmete mahsus aracın HAYDER tarafından kullanıldığını, bu aracın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mı yoksa bir başka resmi kurum tarafından mı vakfa tahsis edildiğini ve bu tahsisin hangi anlaşma ile sağlandığını soran Celal Eren ÇELİK'e önce "Kamu yararına bir kurum olduğumuz için bize verilmiştir" yanıtı verildi. Ancak hangi kurum ve nasıl bir anlaşma ile tahsis yapıldığının detayını sorulması üzerine vakıf görevlileri "Biz konuyu vakfın yetkililerine iletelim 5 dakika içerisinde geri dönüş yapacağız" şeklinde yanıt verdiler.

Ancak aradan yarım saat geçmesine rağmen HAYDER derneğinden cevabi bir telefon gelmemesi üzerine vakfa 2.kez telefon ile ulaşan gazzetta9.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren ÇELİK bu kez "Bu haberi yapmak için izin aldınız mı?" sorusu ile karşılaştı. Celal Eren ÇELİK'in "Ben gazeteciyim haber yapmak için izin almam.Araştırma yapar ve konunun muhatabından bilgi alırım sizden de konu ile ilgili bilgi istiyorum yapacağım haber için" cevabı üzerine ısrarla kendilerinden bu haber için izin alması gerektiği belirtilirken,daha sonra kısa bir telefonda bekletilmenin ardından gazzetta9.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik'e "Yöneticilerimiz uygun gördükleri müsait bir zamanda size dönüş yapacaklar" cevabı verildi.

HAYDER konu ile ilgili soruları böyle yanıtlarken (!) Cübbeli Ahmet Hoca'nın "ONURSAL BAŞKANI" olduğu vakfa "Resmi hizmete mahsuz" siyah plakalı aracın İstanbul Büyükşehir Beleiyesi tarafından mı, yoksa bir başka devlet kurumu tarafından mı tahsis edildiği cevabını bekleyen bir soru olarak ortada duruyor.

Öte yandan İstanbul Belediyesi 2018 STK-OKUL-YURT FAALİYET RAPORU'nun vakı ve derneklere yapılan "AYNİ" yardınları içeren bölümünde "HİZMET VERİLEN DİĞER STK'LAR" bölümünde yer alan 42 dernek ve vakıftan bir tanesi de konuyla ilgili olarak dikkat çekmekte...

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2018 STK-OKUL-YURT FAALİYET RAPORU'nda "HİZMET VERİLEN DİĞER STK'LAR" başlığı altında bulunan 42 vakıf ve dernekten bir tanesi de Cübbeli Ahmet Hoca'nın en önemli 2. ismi olduğu İsmailağa Cemaatine ait İsmailağa Vakfı...

Cübbeli Ahmet Hoca'nın ONURSAL BAŞKANI olduğu HAYDER VAKFI'nın kullandığı resmi plakalı aracın İSMAİLAĞA VAKFI'na "ULAŞIM" adı altında yapılan bir "AYNİ" yardım olup olmadığı ve aracın İsmailağa Vakfı ile bir bağının olup olmadığı da ayrı bir soru işareti olarak durmakta.

HAYDER yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmazken,ilerleyen süreçte konu ile ilgili bir açıklama yaparlarsa o açıklamayı da gazzetta9.com da sizler ile paylaşacağız.

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..