Özel Haber

img

CHP'DE İMAMOĞLU İSYANI!

gazzetta9.com-ÖZEL KULİS HABER

Celal Eren ÇELİK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Ekrem İmamoğlu'nun üst düzey yönetim kadrosunu açıklamasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi karıştı...

BELEDİYEYİ NİYE KAZANDIK?

gazzetta9.com'un görüştüğü Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ekrem İmamoğlu'na verdikleri yoğun destek ve sahada yaptıkları sıkı çalışma ile tanınan bazı Parti Meclisi üyeleri durumu "Düşündürücü ve kaygı verici" olarak nitelerken yine bazı PM üyeleri ise açıklanan listede CHP dinamiklerini birebir bilen ve parti geleneği içerisinden gelen kişilerin olmayışını eleştirerek "CHP olarak bu görevleri yapabilecek çok sayıda nitelikli kadroya sahibiz. Açıklanan isimler ile halka liyakat söylemimimizi de açıklamamız mümkün değil" şeklinde görüş belirttiler.

gazzetta9.com parti içerisinde özellikle bir grup milletvekilinin ise "Kadrolar bu şekilde oluşturulacaksa biz kendi belediyecilik anlayışımızı,sosyal demokrat belediyeciliği yine sosyal demokrat isimler ile partinin yetiştirdiği isimler ile yansıtamayacaksak,  AKP'den farkımızı bu şekilde halka gösteremeyeceksek belediyeyi niye aldık ki?" şeklinde tepkilerin yükseldiği belirtiliyor.

YÖNETİM KADROSU PROFESYONELLERDEN

İmamoğlu'nun açıkladığı kadronunun üst düzey isimlerinin Koç Grubu şirketlerinde görev yapmış isimlerden oluşması ve özellikle TÜPRAŞ özelleştirmesi sürecinde bu grup adına üst düzey görev yapan profesyonel şirket yöneticisi isimler olması da rahatsızlık yaratan bir başka konu.

Parti koridorlarında "İstanbul Belediyesi'ni CHP'mi yoksa KOÇ HOLDİNG mi yönetecek?" sorusu soruluyor.

Bir grup milletvekili ve PM üyesinin de başta İstanbul olmak üzere Ankara'da yaşanan atamalar konusundaki sıkıntıları kısa süre içerisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile paylaşma konusunda temaslara başladı...

gazzetta9.com'un ulaştığı bilgilere göre bu isimlerin başında ise Dr.Servet Ünsal ve Ali Haydar Hakverdi bulunmakta.

AKP MİLLETVEKİLİ ADAYI İSBAK'A, ESKİ MHP MİLLETVEKİLİ  İSTAÇ'A

İmamoğlu'nun atamaları içerisinde en büyük tepkiyi ise 2011 seçimlerinde AKP'den milletvekili adayı olan ve sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'ye düzdüğü övgüleri ile dikkat çeken Bahattin Yetkin oldu.

CHP tabanında olduğu gibi PM üyeleri ve  milletvekilleri de bu görevlendirme sonrasında adeta çileden çıktı ve büyük tepki gösterdiler.

Hatta bir milletvekilinin İmamoğlu'nun "Herkes ile kucaklaşacağız" açıklamasına gönderme yaparak "Bu kadar "kucaklaşmayı" bizim bünyemiz kaldırmaz" şeklinde tepkisini koyduğu da gazzetta9.com'a ulaşan kulis bilgilerinden bir tanesi...  

Hatırlanacağı gibi Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde de 7 Hazıran seçimlerinde MHP'den Gümüşhane Milletvekili seçilen eski Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı'yı İSTAÇ'ın Yönetim Kuruku Başkanlığı görevine atamıştı.

Gerek tabanda gerekse parti üst yönetiminde Mustafa Canlı'nın Millet İttifakı içerisindeki İYİ PARTİ'ye  geçmiş olmasından ötürü belli ölçüde tepki yaşansa da bu tepkinin çok büyük olmadığı belirtiliyor.

KONU PM'YE TAŞINABİLİR...

gazzetta9.com'un ulaştığı bir başka bilgi de özellikle ve başta İstanbul olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan atamaların tabanda yarattığı büyük sıkıntı ve hatta yer yer infialin ilk PM toplantısında gündeme getirilmesi ihtimalinin arttığı yönünde.

İDDİA:"KAFTANCIOĞLU MEMNUN DEĞİL"

İmamoğlu'nun üst yönetim kadrosunu basına tanıtmasının ardından sosyal medya üzerinden tebrik mesajı atan Canan Kaftancıoğlu'nun ise aslında atamalardan memnun olmadığı ve atamalar öncesinde İmamoğlu'na özellikle bir kaç müdürlük konusunda isim listesi verdiği ancak isteklerinin gerçekleşmemesinden dolayı İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında soğuk rüzgarlar estiği iddia edildi.

Kaftancıoğlu'nun CHP içerisinde yaklaşan kongre sürecinde dengeleri gözeterek İmamoğlu'nu karşısına almamak adına bu tebrik mesajını sosyal medyada paylaştığı ifade ediliyor.

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..