Özel Haber

img

CENGİZ HOLDİNG'E KAZ DAĞLARI'NDA "YILDIRIM" ORTAK MI GELDİ?

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Çanakkale'de geçtiğimiz günlerde altın madeni arama çalışmaları yapılan Halilağa Altın Madeni Cengiz Holding  tarafından 55 milyon dolara satın alınmıştı.

Kamuoyunun büyük tepki gösterdiği bu satınalmanın baş aktörü olan Cengiz Holding'in bölgede "çok iyi bilinen" bir firma ile ortak olduğu ortaya çıktı.

ÖZBEKİSTAN'DAN GELEN ORTAKLIK

Çanakkale'de uzun yıllardır sahip olduğu 2 termik santrali projesi nedeni ile  ciddi bir çevre kirliliğine neden olanve bu nedenle  vatandaşlar ile çevreci kuruluşların büyük tepksini çeken Yıldırım Enerji Holding ile Cengiz Holding'in Özbekistan da kurulacak 2 büyük doğalgaz kombine çevrim santali işinde ortaklar.

Öte yandan Yıldırım Eneri Holding Kolombiya'da satın aldığı kömür madenlerinden çıkarttığı kömürleri kendi gemileri ile Türkiye'ye getirerek özellikle  Kirazlıdere Termik Santral'ında ullanmakta.

Bu şekli ile özellikle bölgesinde çevreye ve doğaya büyük zarar veren Yıldırım Enerji Holding bir yandan da bu tepkilerin önüne geçmek ve oluşan "Çevre düşmanı" algısını yıkmak adına ilginç faaliyetlerde bulunuyor.

TERMİK SANTRAL İŞLLETİP,ALTERNATİF ENERJİ SEMPOZYUMUNA  SPONSOR OLUYORLAR!

Örneğin Yıldırım Enerji Holding, Dünya Rüzgar Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği aşkanı olan ve aynı zamanda "Alternatif Enerji" konusunda uluslararası konferanslar düzenleyen ve çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Prof Dr.Tanay Sıtkı Uyar'ın başkanlığını yaptığı bir başka yenilenebilir enerji konusunda faaliyet gösteren platform olan EUROSOLAR'ın sponsoru Yıldırım Enerji Holding!

Yani Yıldırım Enerji Holding bir yandan termik santraller ve kömür kullanımı ile bölgede doğaya zarar  verirken bir yandan da "Alternatif Enerji" konferansları düzenleyen oluşumlara sponsor oluyor.

Şimdilerde asıl merak edilen ve kulislerde konuşulan konu ise Halilağa Altın Madeni işinde işte bu Yıldırım Enerji Holding'in Özbekistan'da olduğu gibi Cengiz Holding ile ortak olacağı iddiası...

İddiaların gerçekliğini ise zaman gösterecek. 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..

Ramazan
Zamana gerek yok, iddiaların yalan olduğu kanıtlarıyla ortaya çıkalı çok oldu ama sizin haberiniz yok, bir de haber sitesi zannediyorsunuz kendinizi...