Özel Haber

img

ALAMOS'UN AÇIKLANMAYAN "TÜRK ORTAĞI" İÇİN BOMBA İDDİA!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde Kaz Dağları'nda altın araması yapan Kanadalı şirket ALAMOS GOLD INC.'nin bir "Türk ortağı" olduğu ifade edilmiş ancak bu şirketin ismi açıklanmamıştı.

Herkes bu şirketin Doğu Biga Medencilik olduğu zannetmişti ancak Doğu Biga şirketinin ALAMOS'un "Ortağı" olma şansı yoktu zira Doğu Biga şirketi bizzat ALAMOS GOLD INC.'nin bir "yan kuruluşu" olarak faaliyet göstermekteydi...

Ancak ortada da ustaca yapılan bir "eksik" bilgilendirme vardı... Zira ismi ısrarla kamuoyu ile paylaşılmayan bir Türk ortak yoktu...

Ama ALAMOS GOLD INC. "Ana taşeronlarından" birisi olduğu iddia edilen bir şirketin ismi Ankara kulislerine düştü ve bomba etkisi yarattı...

İDDİALARA GÖRE O ŞİRKET ÇİFTAY İNŞAAT TAAHHÜT ve TİCARET A.Ş

Ankara kulislerine bomba gibi düşen o iddiayı gazzetta9.com açıklıyor...

İddialara göre ismi özenle saklanan o firma ÇİFTAY İNŞAAT VE TAHHÜT A.Ş... Ancak şirketin ALAMOS ile ortaklığının değil "Ana taşeronu" olma şeklinde bir ilişkisi olduğu belirtiliyor.

ÇİFTAY İNŞAAT ve TAAHHÜT A.Ş ise faaliyet alanları içerisinde "Maden Araması" da olan bir şirket.Şirket Elazığ,Bursa,Kütahya,Giresun illerinde altın,demir,bakır madeni arama iznine sahip ve arama faaliyetlerine devam ediyor.

ÇİFTAY İNŞAAT ve TAHHÜT A.Ş ise uzun yıllardır sektörde olsa da özellikle AKP iktidarı ile daha da büyüyen ve kamuoyu tarafından tanınmasını sağlayan projeye ise Ankara'nın en lüks ve prestijli ofis/konut/AVM projesi olan NEXT LEVEL projesi ile imza atmış bir firma.

ÇİFTAY İNŞAAT ve TAAHHÜT A.Ş'nin NEXT LEVEL projesindeki ortağı ise Pasific İnşaat...Pasific İnşaat'ın en önemli özelliği ie AKP MKYK üyesi ve AKP Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan'ın eşi Fatih Erdoğan'a ait olması.

İŞ İLANINDA OLUP, RESMİ SİTEDE OLMAYAN ŞANTİYE

Bu arada ÇİFTAY İNŞAAT ve TAAHHÜT A.Ş 47 gün önce bir internetteki profesyonel bir iş arama sitesine "Eleman" ilanı veriyor.

Eleman ÇİFTAY İNŞAAT ve TAAHHÜT A.Ş'nin "Çanakkale-Kirazlı Şantiyesinde" istihdam edilmek üzere "Toprak İşleri Formeni" alımı yapılacağı belirtilerek aranan nitelikler belirtiliyor.

İşin ilginç yanı ise ÇİFTAY İNŞAAT ve TAHHÜT A.Ş'nin resmi sitesinde yaptığı tüm işler, faaliyette bulunduğu iller ve şantiyeler var ama ÇANAKKALE -KİRAZLI ŞANTİYESİ yok.Yani eleman alımı için iş ilanı verilen şantiye resmi sitede var gözükmüyor!

İşte şimdi Ankara kulislerinde ALAMOS GOLD INC.'nin Çanakkale Kirazlı'da "Ana Taşeronunun" Çiftay İnşaat olduğu iddiası dolaşmakta ve geçmişte de Erdoğan'a yakınlığı nedeni ile medyaya haber olan bu şirketin isminin bilinçli olarak verilmediğine ve "Taşeron" doğru bilgisinin yerine de "Ortak" denilerek dikkatin dağıtılarak yanlış yere çekildiği belirtiliyor.

Çiftay İnşaat'ın ise bu iddialara vereceği cevabı biz de kamuoyu gibi merak ediyoruz...

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..