Özel Haber

img

AKP'Lİ BELEDİYE "O" FİRMAYA ÇALIŞIYOR!

gazzetta9.com-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

27 Mart yerel seçimlerinden hemen önce Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın bayrak,afiş ,masrafının en aza indirilmesi yönündeki talimatı tartışma konusu olurken İstanbul’da Çekmeköy Belediyesi’nin Erdoğan bu talimatı hiç vermemiş gibi 10 milyon 388 bin liralık eşantiyon ürünü için ihale yaparak,seçimlerde dağıtılacak binlerce tişört,kalem,şapka,afiş gibi malzemeleri de kapsayan bu alım için ise Greenart Grup isimli firma ile anlaşmıştı.

Bu ihale kendisine medyada da yer bulmuş ve o günlerde tartışma konusu olmuştu.

Çekmeköy Belediyesi’ni 27 Mart yerel seçimlerinde eski başkan Ahmet Poyraz’ın 3.kez yeniden kazanması ile birlikte Greenart Grup’a verilen ihaleler de kaldığı yerden devam etti.

Son olarak Greenart Grup’un –tam ticaret unvanı ile GREENART REKLAM MATBAA İNŞ.GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.- Çekmeköy Belediyesi’nden 2020 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI başlığı ile açılan ve 22.01.2020 tarihinde sözleşmesi imzalanan 2 milyon 566 bin 720 TL tutarında bir ihale daha aldığı ortaya çıktı.

HER YERDE GREENART VAR

Ancak bu GREENART GRUP’un Çekmeköy Belediyesi’nden yıllardır aldığı çok sayıdaki ihaleden sadece sonuncusu…

Türkiye’nin “Cumhurbaşkanlığı Himayesindeki İlk Yerel Yönetim Projesi” olma özelliğini taşıyan “MERHAMET ve ADALET” temalı kısa film yarışması projesi 2016 yılında Çekmeköy Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

Sadece ödül olarak 100 bin TL’nin dağıtıldığı yarışma son derece lüks lansman ve ödül töreni ile dikkat çekti.

Yarışmanın jürisi Mecid Mecidi, Faysal Soysal, Osman Sınav, Şahin Sisic, Rashid Masharawi, Hasanali Yıldırım ve Mehmet Özgür gibi isimlerden oluşturuldu.

Cumhurbaşkanlığının “Himayesinde” gerçekleşen projeye,Kültür Bakanlığı,İstanbul Belediyesi ve Diyanet işleri finansal destek sağladı.

Bu büyük ve uluslar arası organizasyonun gerçekleştirilmesinin organize edilmesi için işin verildiği firma ise yine GREENART oldu.

Sonrasında ise bu uluslararası kısa film yarışması “gelenekselleştirildi.”

Çekmeköy Belediyesi’nin 2. GELENEKSEL KISA FİLM yarışması ise 2017 yılında bu kez “15 TEMMUZ:İHANET VE DİRENİŞ” teması ile gerçekleştirildi,sadece dağıtılan ödül 112 bin TL oldu.

Organizasyonu yine GREENART şirketi yaparken, festivalin “ORGANİZASYON KOMİTESİNDE” 2 isim dikkat çekiyordu.

Bu isimler Vahdet Erdoğan ve Cem Mutlu’ydu.

ORGANİZASYON KOMİTESİ’nde “Organizasyon İdari İşler Sorumlusu” olarak yer alan Vahdet Erdoğan,Çekmeköy Belediyesi’nden milyonluk ihaleleri alan GREENART GRUP’un sahibi.

Aynı organizasyon komitesinde “Organizasyon Teknik İşleri Sorumlusu” olarak yer alan Cem Mutlu ise, GREENART GRUP’un sahibi Vahdet Erdoğan’ın bir diğer şirketi olan olan ARGETUS ARAŞTIRMA EĞİTİM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nde Vahdet Erdoğan’ın ortağı.

DERGİLERDE DE GREENART İMZASI…

Öte yandan Çekmeköy Belediyesi her ay Çekmeköy2023 adı ile bir kültür-sanat dergisi çıkartmakta…

Bu derginin baskısını yapan da, grafiğini yapan da yine GREENART GRUP…

Derginin Yayın Kurulu’nda ise GREENART GRUP’un sahibi Vahdet Erdoğan’ın ARGETUS ARAŞTIRMA EĞİTİM ORGANİZASYON şirketindeki ortağı Cem Mutlu bulunmakta.

İHALELER NEDEN GREENART’A GİDİYOR?

Şu an AKP’nin Çekmeköy Belediye Başkanı olan Ahmet Poyraz, 2002 yılında AKP’nin Çekmeköy “kurucu” İlçe Başkanlığını üstlendi.

İşte bugünkü belediye başkanı Ahmet Poyraz 2002 yılında “kurucu” Çekmeköy İlçe Başkanlığını yaparken, o tarihte AKP’NİN “KURUCU” ilçe yönetim kurulunda bulunan bir diğer isim de GREENART GRUP’un sahibi olan Vahdet Erdoğan.

Yani Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile GREENART GRUP'un sahibi Vahdet Erdoğan siyasi "Ekip arkadaşı"...

Vahdet Erdoğan 2002 yılından 2014 yılına kadar aralıksız olarak AKP Çekmeköy İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yapıyor.

Vahdet Erdoğan’ın bugün Çekmeköy Belediyesi’nden durmadan milyonluk işler alan GREENART GRUP’u kurması ise AKP Çekmeköy Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olduğu 2002’den hemen bir yıl sonra yani 2003 yılında gerçekleşiyor.

Ama GREENART GRUP asıl büyük işlerini 2009 yılından sonra almaya başlıyor.

Enteresandır ki,GERRENART GRUP’un “işlerinin büyümesi” 2009 yılında GRENEART GRUP’un sahibi Vahdet Erdoğan’ın aynı yönetimde ilçe başkanlığını yapan Ahmet Poyraz’ın Çekmeköy’ün “kurucu” belediye başkanı seçilmesine denk geliyor.

2009’dan bu yana Ahmet Poyraz 3 dönemdir üst üste Belediye Başkanı seçilerken,2003 yılında küçük bir şirket olarak kurulan GREENART da 2009 yılından bugüne gelindiğinde bünyesinde Argetus Araştırma Şirketi, Bizim Bölge Gazetesi, Hayat Çekmeköy Dergisi, www.bizimbolgehaber.com (Bölgesel-Yerel Haber) ile www.boldhaber.com (Ulusal Haber) ve tabii ki ana şirket olan GREENART REKLAM VE MATBAA şirketini barındıran koca bir “GRUBA” dönüşüyor.

KIZILAY’A ŞUBE BAŞKANI OLUP İŞ ALDI

GREENART GRUP’un sahibi olan Vahdet Erdoğan aynı zamanda Türk Kızılay’ı Çekmeköy Şube Başkanlığını da yapan bir isim.

Ne tesadüftür ki GREENART GRUP’un internet sitesindeki “Referanslar” bölümüne girildiğinde karşınıza ilk çıkan kurumlardan birisi de TÜRK KIZILAY’ı.

Yani Vahdet Erdoğan şube başkanlığını yaptığı Kızılay’dan aynı zamanda iş almış.

VE İŞTE GREENART’IN “REFERANSLARI”

Bununla birlikte Vahdet Erdoğan’a ait GREENART GRUP’un başta AK PARTİ olmak üzere,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı,İSKİ,HAMİDİYE Kaynak Suları, Kağıthane,Esenler,Sancaktepe,Arnavutköy gibi AKP’li Belediyeler ile,İzmir Konak Belediyesi,İstanbul Esenyurt Belediyesi gibi CHP’li belediyelere iş yaptığı görülmekte.

Satışı uzun süredir gündemi meşgul eden Doğa Koleji de, AKP’ye yakınlığı ile bilinen İstanbul Aydın Üniversitesi de, AKP’nin “HAVUZ” medyası olan SABAH-ATV grubunu barındıran Turkuvaz medyanın en büyük ortaklarından Kalyoncu Ailesi’nin vakfına ait Erdem Koleji de, AKP’nin “yandaş” vakıflarından i İstanbul Darü'l-Fünun İlahiyat Vakfı kurucularından olan Ziya Altan Elmas’ın sahibi olduğu SUR YAPI da GREENART GRUP’un “Referansları” ve müşteri portföyü içerisinde.

 

 

 

 

Celal Eren Çeli̇k Hakkında

9 Mayıs 1980 tarihinde Ankara'da Dünya'ya gelen Celal Eren Çelik,1999 yılında yerel bir gazetede başladığı gazetecilik hayatına 2000 yılı itibariyle IŞIK TV,BAŞKENT TV,PARLAMENTO DERGİSİ, EKONOMETRİ DERGİSİ'nde muhabir,editör ve program sunucusu olarak devam etti... 2002 yılında hafta içi 5 gün yayınlanan "GÜNÜN İÇİNDEN" programını 385 bölüm hazırlayıp sundu. 2009 yılında sarı basın almaya hak kazandı.Aynı sene dünyaca ünlü haber kanalı BBC'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği bir eğitime katıldı,eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olarak o yıl Türkiye'de 34 gazetecinin aldığı "Uluslararası Gazetecilik" sertifikasını aldı. Yine 2009 yılında Başkent TV'de "Celal Eren Çelik ile Son Ajans" isimli gece haber bültenini hazırlayıp sundu."SON AJANS" isimli gece bülteni 400 bölüm yayınlandı.Aynı kanalda hafta içi Salı günleri yayınlanan "ALTERNATİF GÜNDEM" programının hazırlayıcısı ve sunucusu oldu. Meslek hayatı boyunca iki yüzden fazla özel habere imza atan Celal Eren Çelik,Türkiye'nin önde gelen siyasetçi,iş adamı ve akademisyenleri ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. 2011 yılında kuruluş sürecindeki BEYAZ TV'nin gece editörü olarak göreve başlasa da yaşanan editöryal müdahaleler sonrasında görevinden istifa ederek "Medya Metropol" firmasını kurdu. Gazetecilik faaliyetlerini daha sonra kurulan ikinci firması "Medya Metropolis" üzerinden sürdüren Celal Eren Çelik halen Medya Metropolis bünyesinde yer alan ve Ankara genelinde yayın yapan Metropol Gazetesi ve ulusal olarak yayın yapmakta olan ekonomi ve iş dünyası dergisi EKO PRESTİJ ve dijital olarak yayın hayatını sürdüren KRİPTEKS DERGİSİ'nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Celal Eren Çelik son olarak gazzetta9.com haber sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Celal Eren Çelik ilk kitabını İÇERİDEN FETHEDİLEN KALE:CHP ismi ile çıkartırken, ikinci kitabı ise KUKLACI:KÜRESEL KONSEYİN EFENDİLERİ ismi ile okuyucularla buluşmuştur.Çelik ayrıca e-kitap olarak yayınlanan ve 9 kitaptan oluşan bir dijital kitap serisinin de yazarıdır. 14 yıllık bir evliliği olan Celal Eren Çelik, halen tarih,gizli cemiyetler ve örgütlenmeler ile siyaset alanındaki araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Üyeliğiniz durdurulmuş veya giriş yapmadığınız için yorum yazamıyorsunuz..